Aklie dunduri dzeļ ar smaidu... Tikai Zaļajā klasē!

Drukāt
Aklie dunduri dzeļ ar smaidu... Tikai Zaļajā klasē!

02.08.2017

Ja Zaļās klases meža zinības ierodas apgūt bērnu un jauniešu centrs “Smaids”, tad nav variantu – ir jāsmaida! Tā pat nav izvēle, tā ir etiķete. Un to 31. jūlijā ievēroja pat aklie dunduri. Tas nenozīmē, ka tie nedzēla. Dzēla... Bet ar smaidu!

Pierādot, ka vārdam ir spēks, atbalsta centra “Smaids” jaunieši ar pozitīvām emocijām pārvarēja visus mātes dabas untumus – sutu un lietu, knišļus un knaušus, rūsganās meža skudras un to uzbrukumu kailajiem stilbiem. Bet no tā nemirst! Pāris reizes pakasa niezošo vietu, un var doties tālāk.

Bet, jo dziļāk mežā, jo vairāk niez. Ne tikai stilbi, bet arī pirksti – jaunieši vāca koku lapas, pēc tām noteica katra koka “differentia specifika”, aptaustīja koku stumbru, mizu, uztaustīja koka jutīgās vietas un pētīja sveķu asaras. Un kurš patiešām uzdrīkstējās uz pirksta gala iebāzt mutē un pakošļāt pilieniņu sveķu, tam – mūžīga jaunība un nemirstība! Katrā ziņā veselība noteikti.

Veseli, smaidīgi, bet, galvenais, izjutuši mežu uz savas ādas, jaunieši sakāpa lielā, dzeltenā autobusā un aizbrauca pusdienās nezināmā virzienā. Un tas ir dabiski – svaigs gaiss uzlabo apetīti un miegu.