Austrumu gudrība un karatē paņēmieni Zaļajā klasē

Drukāt
Austrumu gudrība un karatē paņēmieni Zaļajā klasē

07.07.2017

Kopš 3. jūlijā Latvijā sācies ģimenes ārstu streiks, alternatīvas ārstēšanās metodes jāmeklē mežā! Te nav runa par latviešu bērziņdakteri, bet gan augstākas raudzes japāņu dakteri Shinrin-yoku.

Ar Shinrin-yoku Japānā saprot meža peldes — tas ir lēnās pastaigās un pārdomās pavadīts laiks koku tuvumā. Pie olimpiskās medaļas vai melnās jostas tādā tempā, protams, netikt, bet pie labas veselības gan, jo neatkarīgi no tā, vai tās ir peldes Japānas mežos vai pastaigas Rīgas mežos, tas tik un tā normalizē sirdsdarbību, pazemina asinsspiedienu, mazina stresu un vairo enerģiju.

Lūk, uz šādu dziedniecības un relaksācijas kūri Zaļajā klasē šā gada 4. jūlijā bija ieradušies Ogres karatē kluba “Nogare-ji” jaunie karatisti, viņu treneris Edgars un skolotāja Inese. Kā skaidroja paši sportisti, tad karatē no japāņu valodas nozīmē “tukša roka”, tātad cīņas māksla bez ieročiem rokās.

Tiesa, jauno sportistu rokas tikai sākumā bija tukšas. Kad vajadzēja ķerties pie vides sakopšanas un kokapstrādes darbiem, tajās nonāca gan atkritumu savākšanas maisi, mērlentes, naglas, āmuri, pat skrūvmašīna un urbjmašīna. Un, lai arī dažs sportists bija izcīnījis zilo jostu, urbjmašīnu tas turēja rokās pirmo reizi. Rīgas mežu skola!

Taču arī no jauniešiem varēja mācīties — sportisku meistarību uztaisīt špagatu un sportisku gribu un izturību nečīkstēt par sliktajiem laikapstākļiem. Lai arī brīžiem lietus lija straumēm, braši turējās pat tie, kuri nebija paņēmuši līdzi lietusmēteļus. Galu galā Ogres karatē kluba “Nogare-ji” jaunie karatisti nav no cukura!