Proletariāta mēnesis Zaļajā klasē

Drukāt
Proletariāta mēnesis Zaļajā klasē

07.06.2017

Maijs — tas ir proletariāta mēnesis. Arī dabā! — savas ziemošanas vietas pamet maijvaboles, uzplaukst maijpuķītes un maijrozītes, mutuļo straujāk Maijupīte, un mežmalās savas cepures paceļ maijauzenes. Bet, pirms eksperimentēt ar šo sēņu mērci, vispirms svētīgi apmeklēt Zaļo klasi!

Tā 29., 30. un 31. maijā uz pavasara sesijas pārbaudes darbiem Zaļajā klasē ieradās Ogres 1. vidusskolas 3. c klase, Ogres 1. vidusskolas 4. d klase un Vidagas Sikšņu pamatskolas audzēkņi un pedagogu kolektīvs.

Lai arī sēņu mērce šoreiz gāja secen, mammas dabas ēdienkartē atradās citi labumi — pirmie nātru dzinumi, pirmās pieneņu lapas, zaķkāposti un svaigi jaunie egļu dzinumi. Par spīti tam, ka dažam labam somā čaukstēja čipsu pakas un šokolādes tāfelītes, zaļumi gāja iekšā uz nebēdu. Gan tāpēc, ka patīkams skābumiņš un rūgtumiņš, gan tāpēc, ka veselīgi — C, D, K, A vitamīni, kalcijs, dzelzs, un tas viss kopā stiprina imunitāti un attīra organismu.

Kad imunitāte bija nostiprināta, bet organisms attīrīts, varēja ķerties klāt citiem darbiem, proti, koku medicīniskajai un tehniskajai ekspertīzei — atpazīt kokus pēc mizas, lapām, noteikt to apkārtmēru, augstumu, vecumu un dižumu, uztaustīt koku jutīgās vietas — pasmaržot un pielikt pie mēles koka sveķus un galu galā iemēģināt roku arī amatniecības darbos — noslīpēt dēlīšus un uzmeistarot koka atslēgu pakaramos vai fotorāmīšus. Fūū, labs darbiņš, kas padarīts!

Pēc tam jau gurdenākām kājām un prātu jaunieši, to vecāki un pedagogi iegriezās kokaudzētavā “Norupe”, kur piedalījās simboliskā priežu un bērzu sēklu izsolē un bija stipri pārsteigti par šādu augstvērtīgu sēklu tirgus cenām. Kilograms priežu sēklu tika nosolīts par 1000 eiro, bet bērzu — pat par 2000 eiro. Varbūt citās reizēs atradīsies kāds, kurš sola vēl vairāk!?!

Un Zaļā klase ir gatava solīt vairāk! Pavasara programmā bija vēl arī atkritumu vākšana, atkritumu urnu pagatavošana pašu spēkiem, administratīvo protokolu sastādīšana par vides piesārņošanu un piegružošanu un visbeidzot dabas dārgumu slēpņošana un meklēšana... Maijs — tas tiešām ir proletariāta mēnesis. Ne tikai dabā, bet arī Zaļajā klasē.