Zaļās klases bīstamie sakari ar Somiju un Igauniju

Drukāt
Zaļās klases bīstamie sakari ar Somiju un Igauniju

16.05.2017

Bīstamiem un starptautiskiem sakariem ne vienmēr ir sakars ar slapjiem pirkstiem un elektrību, bet ar pozitīvu lādiņu — gan!

Pozitīvi lādēti 10. maijā Zaļo klasi apmeklēja Ogres tehnikuma sadarbības partneri no Igaunijas Lūjas (Luua) Mežniecības skolas un Valsts mežu apsaimniekošanas centra, kā arī no Somijas Jemses (Jämsä) koledžas un meža tehnikas ražotājuzņēmuma “Komatsu Forest”. Ogres tehnikumā tie centās nodibināt ciešākus kontaktus un sadarbību meža mašīnu operatoru izglītības programmas pilnveidošanā, turpretim Zaļajā klasē — apmainīties ar zaļo enerģiju.

Pozitīvās enerģijas apmaiņas procesā viesiem tika stāstīts un rādīts, kā jaunieši Zaļajā klasē naglo putnu būrīšus, stāda ietvarstādus, vēro apkārtni ar binokli, cep skautu maizīti, gatavo otrreiz pārstrādājamo papīru un piedalās izzinošās spēlēs. Bet, lai visu zināšanu smagumu neuzveltu tikai uz Latvijas jauniešu pleciem, arī Igaunijas un Somijas kolēģiem vajadzēja pierādīt savas spējas meža detektīvā — atšifrēt brieža, lapsas, vilka, lūša, zaķa, mežacūkas un bebra pēdas.

Un, kad tas kopīgiem spēkiem tika paveikts, viesi atzina, ka bez Latvijas meža zvēru pēdām, viņu apziņā paliks arī “Rīgas mežu” pēdu nospiedumi. Bīstami, bet pozitīvi!