SIA "Rīgas meži" Zaļajā klasē viesojas Rīgas 9. vakara vidusskolas skolēni

Drukāt
SIA

08.05.2014

Šā gada 25. aprīlī SIA „Rīgas meži“ Zaļajā klasē Daugavas mežniecībā viesojās Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas 7.-9. klašu skolēni un viņu skolotāji.

Fotogalerija: Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas skolēni SIA "Rīgas meži" Zaļajā klasē

Teksts un foto: Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskola

Zaļās klases viesi tika iepazīstināti ar SIA „Rīgas meži“ un Daugavas mežniecības darbību. Tika raksturots, kas ir mežs, kādas ir cilvēka un meža attiecības, kādas ir cilvēka tiesības un pienākumi pret mežu un kas ir meža apsaimniekošanas cikls. Skolēni un skolotāji varēja apskatīt un aptaustīt meža tuvumā sastopamu dzīvnieku un putnu izbāžņus un brieža ragu, kā arī uzzināt par drošības prasībām, strādājot mežā.

Briežu dārzā bija iespēja izbaudīt briežu dzīves vidi, izpētīt pēdas un smelties enerģiju no 140 gadus vecām eglēm. Savukārt kokaudzētavā „Norupe“ jauniešiem un skolotājiem bija iespēja izsekot koka dzīvei no sēkliņas līdz stādam, kas gatavs doties uz mežu. Katram bija iespēja arī iestādīt kociņu.

 

Skolotāja Ingrīda Cīlīte:

Ekskursija iesākās Daugavas mežniecības konferenču zālē ar interesantām prezentācijām, kuras vadīja Fēlikss. Tika stāstīts par SIA „Rīgas meži“ mežniecībām un to uzdevumiem, par dzīvo dabu mežā un par to, kā cilvēks mūsdienu Latvijā ir saistīts ar mežu, tā kopšanu un audzēšanu. 

Pēc prezentācijām sekoja jauka pastaiga cauri briežu dārzam, kur pašus briežus gan neredzējām, bet viņu svaigi iemītās pēdas un apgrauztās koku mizas gan.

Tālāk nonācām līdz "Norupes" kokaudzētavai, kur ekskursiju vadīja Māris. Skolēni aizrautīgi klausījās, kā koks no kokaudzētavas nonāk līdz mežam. Arī pašiem skolēniem un skolotājiem bija iespēja iestādīt savu koku.

Paldies Fēliksam un Mārim par atraktīvajiem stāstījumiem! Skolēni vēl pēc ekskursijas runāja par dzirdēto un redzēto, jo skolēniem patīk atraktīvas ekskursijas, kurās viņi gan piedalās paši, gan dzird sev jaunu informāciju.