Noslēdzies ikgadējais stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

Drukāt

07.04.2021

Lai pievērstu Rīgas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņu uzmanību inovatīvai bioekonomikai, šogad – koksnes biorafinēšanai jeb visa koksnes potenciāla izmantošanai, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” jau piekto gadu ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizēja stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

Konkursā tika aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un kopumā konkursā šogad piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku.

Konkurss norisinājās trijās kārtās: 1. kārtā jaunieši veidoja plakātu par tēmu “Koksnes biorafinēšana”. 2. kārtas ikgadējo izpēti dabā aizstāja virtuāla izpēte, un jaunieši, izmantojot datorus un interneta pieslēgumu, devās virtuālā ekspedīcijā uz a/s “Latvijas valsts meži” un SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajām meža platībām, koncerna “Latvijas Finieris” betulīna ražotni, kā arī vēroja biedrības “Zaļās mājas” noorganizēto koksnes ķīmijas eksperimentu bioloģiskā poliuretāna jeb montāžas putu ieguvē. Visbeidzot 3. kārtā jaunieši veidoja minūti garu videorullīti par koksnes produktu nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā, kas bija paredzēts kā vēstījums citiem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā 21. martā.

Konkurss noslēdzās š.g. 31. martā, un ir zināmi laureāti. SIA “Rīgas meži” stipendijas 250 eiro apmērā izcīnīja:

1) Elīna Sondore no Rīgas 64. vidusskolas:

Elīna Sondore - YouTube

2) Daniela Alise Smelte no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas:

Daniela Alise Smelte - YouTube

Sveicam laureātes!

Ar pārējiem konkursa dalībniekiem un to videovēstījumiem iespējams iepazīties šeit:  https://youtube.com/playlist?list=PLK0HeKVn1Q49oq1A7F23uxotvz-zX6T0r