Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

Drukāt
Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

25.01.2021

Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par koksnes biorafinēšanu – visas koksnes potenciāla izmantošanu, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizē stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

Stipendiju konkursā aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Stipendiju konkurss norisināsies trijās kārtās.

1. kārtā “Atklāj” jauniešiem jāizveido plakāts “Koksnes biorafinēšana” un līdz 31. janvārim tas jāreģistrē vietnē www.lvm.lv/bioekonomika. Labāko darbu autori tiks izvirzīti konkursa 2. kārtai.

2. kārtā “Izpēti dabā” februāra beigās jauniešiem būs iespēja doties Bioekonomikas ekspedīcijā uz SIA “Rīgas meži” un AS “Latvijas Finieris” ražotnēm un gūt ieskatu par inovācijām meža nozarē Latvijā. Ja šajā laikā mācības skolās notiks attālināti, arī ekspedīcija tiks organizēta attālināti, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

3. kārtā “Runā” jauniešiem, kuri piedalījušies Bioekonomikas ekspedīcijā, būs iespēja izveidot minūti garu videorullīti “Koksnes biorafinēšana” (koksnes produktu loma klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā), kas paredzēts kā vēstījums citiem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā 21. martā. Video jāreģistrē līdz 8. martam vietnē www.lvm.lv/bioekonomika.

Trim labākajiem video autoriem tiks piešķirtas AS “Latvijas valsts meži” stipendijas attiecīgi 700, 500 un 300 eiro apmērā. Savukārt SIA “Rīgas meži” prēmēs vai nu divus radošākos laureātus katru 250 eiro apmērā, vai vienu radošāko laureātu 500 eiro apmērā no Rīgas skolām. Stipendiju summā iekļauti nodokļi.

Sīkāka informācija www.lvm.lv/bioekonomika.