Noslēdzies stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

Drukāt

17.04.2019

Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par meža un bioekonomikas nozīmi vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizēja stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

Konkursā tika aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un kopumā konkursā šogad piedalījās gandrīz 100 dalībnieku.

Konkurss norisinājās trijās kārtās: 1. kārtā “Atklāj” jaunieši veidoja plakātu “Mežs Latvijai. Nākamie 100”, 2. kārtā “Izpēti dabā” jaunieši devās ekspedīcijā iepazīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un visbeidzot 3. kārtā “Runā” jaunieši veidoja minūti garu videorullīti “Mežs Latvijai. Nākamie 100”, kas bija paredzēts kā vēstījums citiem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā 21. martā.

Konkurss noslēdzās š.g. 11. aprīlī, un ir zināmi laureāti.

1. vieta un 700 eiro stipendija no AS “Latvijas valsts meži” –  Ieva Siksaliete, Daugavpils Valsts ģimnāzija

2. vieta un 500 eiro stipendija no AS “Latvijas valsts meži” – Jānis Platacis, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola

3. vieta un 300 eiro stipendija no AS “Latvijas valsts meži” – Ralfs Grickevičs, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija


 

Savukārt SIA “Rīgas meži” lielo atzinības balvu 500 eiro apmērā ieguva Krista Elīza Rugāja no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas


 

Apsveicam laureātus!

Visus konkursa fināla videovēstījumus iespējams noskatīties Facebook lapā "Izzini mežu, Latvija" video sadaļā.