Dinozauri, bambusi un ziepju burbuļi Zaļajā klasē

Drukāt
Dinozauri, bambusi un ziepju burbuļi Zaļajā klasē

21.01.2019

Kamēr Latvijas Dabas muzejs, gluži tāpat kā Francijas Luvra, Versaļas pils un Orsē muzejs, pēc labākajām muzeju tradīcijām nav atvērts apmeklētājiem pirmdienās un otrdienās, tikmēr Latvijas dabai šajā ziņā ierobežojumu nav, piemēram, uz Rīgas mežiem var droši doties arī pirmdienās un otrdienās!

Un tā pirmdien, 14. janvārī, Zaļajā klasē uz mācību ekskursiju ieradās 50 Aizkraukles novada vidusskolas 2.a, 2.b un 2.c klases skolēni un jau pirmajās ekskursijas minūtēs uzzināja, ka dinozauri Rīgas mežos ir mīts, bet patiesība ir tā, ka lielākie meža zvēri Latvijā ir alnis, staltbriedis un lācis. Un, lai arī visi kopā tie nevar pārspēt brahiozauru auguma apmērus, tiem piemīt citas spējas, piemēram, aļņi spēj sist ar kājām lēcienā vai sērijā kā bokseri, staltbriežu buļļi riesta laikā dodas divkaujās, savukārt lāči dienas laikā var apēst līdz pat 40 000 kukaiņu.

Taču, lai neapmaldītos tik lielos skaitļos, mazajiem bez meža zvēriem bija jāatpazīst arī 10 izplatītākās koku sugas Latvijā – pēc mizas, pēc augļiem un pēc koksnes struktūras. Tāpat kā Rīgas mežos nav dinozauru, nav arī bambuskoku un palmu, toties aug priedes, no kurām gatavo elektrības stabus, egles, no kurām gatavo mūzikas instrumentus, un bērzi, kuru koksnes saplākšņus izmanto automašīnu būvniecībā. Un, tiklīdz piemin autiņus, puikām deg acis! Meiteņu acis iedegas, uzzinot, ka senāk sieviešu kurpju papēži tika izgatavoti no liepas koksnes.

Savukārt skolotājās uzplaiksnī interese, uzzinot, ka, izmantojot bērza malkas pagales, var pūst ziepju burbuļus. Lai noskaidrotu, kā tas darāms, jābrauc uz Zaļo klasi pavasarī. Un Aizkraukles novada vidusskola solās braukt atkal.