Stipendiju konkurss vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola”

Drukāt

21.01.2019

Lai vairotu jauniešu zināšanas un izpratni par meža un bioekonomikas nozīmi vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas Finieris” un biedrību “Zaļās mājas” ANO Starptautiskās Meža dienas ietvaros organizē stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.

Stipendiju konkursā aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Stipendiju konkurss norisināsies trijās kārtās.

1. kārtā “Atklāj” jauniešiem jāizveido plakāts “Mežs Latvijai. Nākamie 100” un līdz 31. janvārim tas jāreģistrē vietnē www.lvm.lv/bioekonomika. Labāko darbu autori tiks izvirzīti konkursa 2. kārtai.

2. kārtā “Izpēti dabā” 22. februārī jauniešiem būs iespēja doties Bioekonomikas ekspedīcijā uz SIA “Rīgas meži” un AS “Latvijas Finieris” ražotnēm un gūt ieskatu par meža nozīmi Latvijā.

3. kārtā “Runā” jauniešiem, kuri piedalījušies Bioekonomikas ekspedīcijā, būs iespēja izveidot minūti garu videorullīti “Mežs Latvijai. Nākamie 100”, kas paredzēts kā vēstījums citiem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā 21. martā. Video jāreģistrē līdz 13. martam vietnē www.lvm.lv/bioekonomika.

Trim labākajiem video autoriem tiks piešķirtas AS “Latvijas Valsts meži” stipendijas attiecīgi 700, 500 un 300 eiro apmērā. Savukārt SIA “Rīgas meži” piešķirs divas 250 eiro stipendijas diviem radošāko darbu autoriem no Rīgas skolām.

Sīkāka informācija pielikumā vai www.lvm.lv/bioekonomika.