Sīkie eksperti Zaļajā klasē: kas jādara, ja mežā satiek vilku

Drukāt
Sīkie eksperti Zaļajā klasē: kas jādara, ja mežā satiek vilku

24.07.2018

Kamēr jūnijā un jūlijā Rīgas mežos laiku pa laikam tiek pārsisti karstuma rekordi, tikmēr Zaļajā klasē gudrībā, asprātībā un spēkos sitās sīkie eksperti no Ikšķiles “Ķiparu nama”, sīkie dabas bērni no Olaines ekonometnes un sīkie sportisti no “Nogare-ji” karatē kluba.

Un viss kā jau pie sīkajiem... Bet ar lielo burtu! Daugavas mežniecības teritorijā savācot 400 l atkritumu, sitās ciet elpa; naglojot būrīšus zīlītēm un melnajiem mušķērājiem, sitās āmuri; uz meža celiņiem un takām sekojot līdzi briežu nagu nospiedumiem, sitās sirds un, ieraugot pašus briežus, – arī plaukstas.

Bet pavisam augstu vilni emocijas sita tad, kad sīkie eksperti pauda savu atsevišķo viedokli par Latvijas floru un faunu. Un kā nu ne. Izrādās, ka, lielākie zvēri Rīgas mežos esot ziloņi, bet purvos sastopamie putni garām kājām – flamingi. Uz elektrības stabiem, pēc mazo ekspertu domām, ligzdo nevis 6  000 balto stārķu pāri, bet gan zvirbuļi. No mežā ēdamām dabas veltēm mazie cits caur citu zināja nosaukt kinderolas un tikpat vienoti bija pārliecībā, ka, mežā nejauši sastopot vilku, nekavējoties jāizsauc policija!

Skaidrs ir viens – sīkie eksperti noteikti ir bijuši Rīgas Zooloģiskajā dārzā un ir informēti arī par drošību ārpus mājām. Taču kopš šīs vasaras viņi ir atklājuši arī mežu... Un tātad – ir nākamajā līmenī iekšā!