Lapas, nātres un citi zvēri maijā Zaļajā klasē

Drukāt
Lapas, nātres un citi zvēri maijā Zaļajā klasē

11.06.2018

Maijs – tas ir lapu mēnesis: vieniem – pavasara modes lapas, otriem – pēdējās burtnīcu lapas, trešiem – feisbuklapas un mājaslapas vai, tfu, tfu, tfu, – slimības lapas. Bet īstās – gaiši zaļās, tumši zaļās, salātzaļās, dzeltenzaļās un sūnu zaļās – ir mežā. Un, ja tā, tad jālaižas lapās.

Maijā Zaļajā klasē lapās laidās 300 skolēnu no Ogres sākumskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas.

Un, gods kam gods, neviens nepalika kā balta lapa – maijā Zaļajā klasē varēja redzēt ziedam zilās un dzeltenās vizbulītes, baltos zaķskābeņu ziedus, maijpuķītes, pienenes. Ziedēja ievas, egles, priedes, ozoli un bērzi. Nātres ne tikai ziedēja, bet arī dzēla. Sevišķi tiem, kuros kūsāt kūsāja enerģija un kura lauztin lauzās ārā, skrienot, lienot un brienot pa krūmiem. Bet te atkal mācība – dedzinošo sajūtu var nomākt, skartajai vietai pieliekot skābenes lapu.

Līdz ar ziedēšanas trakumu trakoja arī dzeguze. Un, lai dzeguze neaizkūkotu, zinošākie un drošākie šķina iekšā zaķkāpostus, jaunos egļu dzinumus un pa kādai meža zemenītei. Savukārt uzmanīgākie ne tikai uzgāja briežu nagu nospiedumus, bet pat ieraudzīja un varēja pavērot koku aizsegā briežu mātes paslēptu mazuli. Teju jauna Amerika!

Tātad, lai piedzīvotu un iemācītos kaut ko jaunu un interesantu, uz Ameriku nav jābrauc. Visi ceļi ved tepat uz Rīgas mežiem.