Kontakti

 1. Rīgas Meži
 2. Centrālais birojs (arī korespondencei) Jūrmalas gatve 78d, Rīga, LV1029
 3. Juridiskā adrese: Ostas prospekts 11, Rīga, LV1034
 4. Tālr.: +371 67415710,
 5. Fakss: +371 67415726
 6. E-pasts: rigasmezi@riga.lv
Visi kontakti

"Mežaparka" objekti

Drukāt
 • Lielā estrāde

  Lielā estrāde

  "Mežaparka" Lielā estrāde ir lielākais un pazīstamākais parka kultūras objekts, kas ir nozīmīgs visas valsts mērogā. Estrāde būvēta 1955. g. pēc arhitektu V. Šņitņikova, G. Irbītes un K. Dannenhiršas projekta. Tās rekonstrukcijas darbi notikuši 1990. un 2008. g. Pašlaik estrādē ir vieta ap 6000 - 9000 kora dziedātāju un ap 22 000 klausītāju sēdvietu. Kopš 1955. g. Lielā estrāde kļuvusi par tradicionālu Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku norises vietu.

  No 2009. g. Lielās estrādes teritorijā atrodas SIA "Rīgas meži" centrālais birojs.

  Lasīt vairāk
 • Bērnu rotaļu pilsētiņa

  Bērnu rotaļu pilsētiņa

  2008. g. ar AS "Rietumu Banka" atbalstu "Mežaparkā" netālu no Zaļā teātra tika izveidota tolaik Latvijā lielākā rotaļu un sporta pilsētiņa un atpūtas laukums bērniem ar Somijā ražotām atrakcijām. Uz šo pilsētiņu apmeklētāji brauc pat no attālām Rīgas vietām. Šeit 1,5 ha platībā septiņās funkcionālajās zonās izvietoti 40 dažādi rotaļu un aktīvās atpūtas atrakciju elementi. Daļu teritorijas klāj grants, bet daļu – īpašs gumijas segums. Atrakcijas un trenažierus var izmantot kā visu vecumu bērni, tā arī viņu vecāki.

  Lasīt vairāk
 • Zaļais teātris

  Zaļais teātris

  Zaļais teātris, kas atrodas "Mežaparka" centrālajā daļā, uzbūvēts 1949. g. Tā paša gada vasarā šeit norisinājās "Mežaparka" svinīgā atklāšana. Uzbūvēta arī neliela estrāde, kas līdz mūsdienām nav saglabājusies. Te notikuši svētki, mītiņi, teātra izrādes un sporta sacensības. Arī mūsdienās Zaļajā teātrī notiek koncerti, teātra izrādes, sportiskas aktivitātes un korporatīvie pasākumi.

  Lasīt vairāk
 • Piedzīvojumu parks

  Piedzīvojumu parks "Mežakaķis"

  Viena no interesantākajām atpūtas vietām "Mežaparkā" ir piedzīvojumu parks "Mežakaķis", kas uzsācis darbu 2010. gadā un pieder privātam uzņēmumam. Tas paredzēts visu vecumu cilvēkiem, kuriem patīk aktīvs dzīves veids un uzturēšanās dabā.

  Par sezonas sākumu un darba laiku sīkāku informāciju skatīt www.kakiskalns.lv vai sazināties pa tālruni (+371) 67976886.

  Lasīt vairāk
 • 3D zīmējumi

  3D zīmējumi

  Kopš 2014. gada "Mežaparkā" ieviesta jauna tradīcija – trīsdimensiju (3D) zīmējumu veidošana uz asfalta. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tas liekas telpisks un „dzīvs”. Šādi zīmējumi iekarojuši publikas simpātijas visās pasaules malās.


  Lasīt vairāk
 • Bezmaksas autostāvvieta

  Bezmaksas autostāvvieta "Mežaparkā"

  Bezmaksas autostāvvieta atrodas bijušās slidotavas teritorijā. Iebraukšana - no Meža prospekta puses (sk. plānu zemāk).  Lasīt vairāk
 • "UfoGolf Mežaparks"

  2013. g. "Mežaparkā" tika atklāts "UfoGolf Mežaparks" – pirmais disku golfa laukums Latvijā. Disku golfs ir spēle, kas līdzinās īstajam golfam, vienīgi šeit nepieciešams mest īpašus diskus, ar kuriem jātrāpa speciālos grozos.

  Par sezonas sākumu un darba laiku sīkāku informāciju skatīt www.ufogolf.lv.lv vai sazināties pa tālruni (+371) 27006118.

  Lasīt vairāk
 • Minigolfa laukums

  Minigolfa laukums

  Bijušajā karuseļu atrakcijas parka pļaviņā savas “durvis” apmeklētājiem ir vēris lielā golfa mazais brālis - minigolfs. "Mežaparka" minigolfa komplekss atbilst visiem Pasaules minigolfa federācijas noteiktajiem standartiem, un tajos spēles pamatus palīdz apgūt Latvijas vadošie minigolfa spēlētāji ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi.

  Par sezonas sākumu un darba laiku sīkāku informāciju skatīt www.play4score.lv vai sazināties pa tālruni (+371) 26426337.

  Lasīt vairāk
 • Ķīšezera pludmale

  Ķīšezera pludmale

  Blakus "Mežaparkam" atrodas Ķīšezers, kas ir desmitais lielākais ezers Latvijā. Tā platība ir 17,3 km2, bet dziļākā vieta – 4,5 m. Kādreiz ezera ūdeņi tecēja uz Gauju, bet tagad – pa mākslīgi rakto Mīlgrāvi uz Daugavu.
  "Mežaparkā"
  atrodas neliela pludmale, kurai blakus iekārtota kafejnīca un laivu piestātne. Skaisto skatu uz Ķīšezeru var vērot, arī sēžot pie izturīga koka galda kādā no piknika vietām ezera krastā.

  Lasīt vairāk
 • Jaunlaulāto kalniņš

  Jaunlaulāto kalniņš

  "Mežaparka" ziemeļu daļā atrodas romantisku tradīciju vieta – Jaunlaulāto kalniņš ar rododendru dārzu, kas zied ik pavasari un simbolizē nevīstošu laulātā pāra mīlestību. Rododendru dārzu, iepriekš piesakoties, var papildināt ikviens romantiski noskaņotais pāris.
  Šeit atrodas arī citi kāzu tradīciju elementi – tiltiņš, kuram pāri var pārnest līgavu, kāpnes ar deviņiem pakāpieniem un sols jaunlaulātajiem. Jaunais pāris var izpildīt arī citu kāzu rituālu, pie tiltiņa ar akmeņiem iezīmējot simbolisku "likteņupes" gultni.

  Lasīt vairāk
 • BMX trase

  BMX trase "Mežaparks"

  2011. g. "Mežaparkā" tika atklāta Rīgas BMX trase "Mežaparks" – pašlaik lielākā BMX trase Latvijā. Eksperti to novērtējuši kā vienu no modernākajām BMX trasēm pasaulē. Trases tehniskais nodrošinājums un brauktuve atbilst visaugstākā līmeņa prasībām.

  Šī ir viena no divām Latvijas BMX trasēm, kurā iekārtotas paralēlas Pro sekcijas profesionāliem braucējiem. Blakus tām ierīkoti braukšanas celiņi amatieriem, bērniem un jauniešiem. Pirms virāžām izbūvēti slīpie lēcieni elites braucējiem. Trases veidotāji veiksmīgi iekombinējuši trasi starp kokiem, saudzējot apkārtējo vidi un mežu. Šeit norisinājušās kā vietēja, tā starptautiska mēroga BMX sacensības un BMX Pasaules čempionāta posmi.

  Lasīt vairāk
 • Pasākumu pļava

  Pasākumu pļava

  Pļava pie Lielās estrādes 8. vārtiem ieguvusi iesauku "Pasākumu pļava". Jau vairākus gadus šeit notikuši liela mēroga publiskie pasākumi, piemēram, Lieldienu svinēšana, vasaras sezonas atklāšanas pasākumi, "Veselīga dzīvesveida diena", Meža dienu aktivitātes u.c. Pasākumu pļavā norisinās arī sportiskas aktivitātes un brīvdabas treniņi.

  Lasīt vairāk