„Mežaparkā” top pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā

Drukāt
„Mežaparkā” top pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā

04.06.2014

No 4. līdz 8. jūnijam kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” tiek zīmēts pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā. Zīmējumu veido pazīstami ielu mākslinieki no Krievijas – Viktors Puzins (Splash) un Marija Kudaševa.

Attēlā - "Mežaparka" Jaunlaulāto kalniņš, pasākuma norises vieta

Foto: I.Zihmanis

Karte - ŠEIT
Lai dažādotu „Mežaparka” piedāvāto izklaides iespēju klāstu, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” nolēma izveidot parka teritorijā 3D zīmējumu. Trīsdimensiju grafiti un zīmējumi uz asfalta ir iekarojuši cilvēku simpātijas visās pasaules malās. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

No 4. līdz 8. jūnijam mākslinieki ar akrila krāsām veido trīsdimensiju zīmējumu laukumā pie „Mežaparka” Jaunlaulāto kalniņa.

Zīmējums tiks atklāts 8. jūnijā plkst. 14.00, kad kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisināsies „Urbānās mākslas diena”. Tās ietvaros notiks ielu deju kustības „Ghetto Dance” breakdance, house un hip-hop deju cīņas un darbosies grafiti zīmēšanas darbnīca. Visas pasākuma aktivitātes būs bez maksas.

Zīmējumu veido pieredzējuši ielu mākslinieki Viktors Puzins (Splash) un Marija Kudaševa, kuri pārstāv Sanktpēterburgas mākslas apvienību „Paint Point”. Ar ielu mākslu viņi sāka nodarboties vēl pusaudžu gados, bet vēlāk ieguva augstāko izglītību mākslas dizaina un grafikas jomā. Viktors, kurš šobrīd papildus iegūst arhitekta izglītību, kopš 2002. gada ir guvis atzinību vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā, ASV (Sarasota Chalk Festival 2013), Nīderlandē (The Amsterdam Fringe Festival 2012, 2013), Vācijā (Internationales Street Art Festival Wilhelmshaven 2013) un citās valstīs. 2009. gadā viņš nodibināja grafiskā dizaina un mūsdienu mākslas studiju „Paint Point”.

No 2012. gada "Paint Point" studijas darbībai pievienojās Marija Kudaševa, kura līdz šim bija piedalījusies vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā gan dalībnieces, gan organizatores statusā. Marija specializējas tādos mākslas virzienos kā zīmuļu zīmējums, digitālā ilustrācija un ielu un mūsdienu māksla. 


Informāciju sagatavoja:
Inese Lozjuka
SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja
 
inese.lozjuka@riga.lv
Tālr. 67012666

Pasākuma atrašanās vieta: