„Mežaparkā” atklāts pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā

Drukāt
„Mežaparkā” atklāts pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā

08.06.2014

2014. gada 8. jūnijā plkst. 14.00-19.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” notika „Urbānās mākslas diena”, kuras ietvaros tika atklāts pirmais trīsdimensiju zīmējums uz asfalta Latvijā. Vienlaikus notika arī ielu deju kustības „Ghetto Dance” breakdance, house un hip-hop deju cīņas. Darbojās grafiti zīmēšanas darbnīca. Visas pasākuma aktivitātes bija bez maksas.

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: 3D zīmējuma atklāšana un "Urbānās mākslas diena" "Mežaparkā, 08.06.2014.


Lai dažādotu „Mežaparka” piedāvāto izklaides iespēju klāstu, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” nolēma izveidot parka teritorijā trīsdimensiju zīmējumu.  Trīsdimensiju grafiti un zīmējumi uz asfalta ir iekarojuši cilvēku simpātijas visās pasaules malās. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

3D zīmējumu veidoja pazīstami ielu mākslinieki no Krievijas - Viktors Puzins (Splash) un Marija Kudaševa, kuri pārstāv Sanktpēterburgas mākslas apvienību „Paint Point”. Ar ielu mākslu abi sāka nodarboties vēl pusaudžu gados, bet vēlāk ieguva augstāko izglītību mākslas dizaina un grafikas jomā. Viktors, kurš šobrīd papildus iegūst arhitekta izglītību, kopš 2002. gada ir guvis atzinību vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā, ASV (Sarasota Chalk Festival 2013), Nīderlandē (The Amsterdam Fringe Festival 2012, 2013), Vācijā (Internationales Street Art Festival Wilhelmshaven 2013) un citās valstīs. 2009. gadā viņš nodibināja grafiskā dizaina un mūsdienu mākslas studiju „Paint Point”. Studijas darbībai no 2012. gada pievienojās Marija Kudaševa, kura līdz šim bija piedalījusies vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā gan kā dalībniece, gan kā organizatore. Marija specializējas tādos mākslas virzienos kā zīmuļu zīmējums, digitālā ilustrācija, ielu un mūsdienu māksla. 

No 4. līdz 8. jūnijam mākslinieki ar akrila krāsām veidoja 3D zīmējumu laukumā pie „Mežaparka” Jaunlaulāto kalniņa. Zīmējums tika atklāts 8. jūnijā plkst. 14.00 „Urbānās mākslas dienā”.

Šajā dienā sadarbībā ar ielu deju kustību “Ghetto Dance” tika rīkotas deju cīņas, kuru uzvarētāji ieguva iespēju piedalīties “Ghetto Dance 2014” finālā 30. augustā 11. novembra krastmalā. Cīņas notika trīs ielu deju stilos (breakdance, hiphop un house dance), bet žūrijā atradās vieni no pašlaik labākajiem šīs kustības pārstāvjiem Latvijā. Par ielu deju cīņu mūziku rūpējās pašmāju DJ Sergucci. Atlase sākās plkst. 14:00, bet ceturtdaļfināli - plkst. 16:30. No 15.00 līdz 17.00 darbojās grafiti zīmēšanas darbnīca, kur profesionālu mākslinieku vadībā ikviens varēja apgūt ielu mākslas pamatus un saņemt vērtīgus padomus.

Pasākumu apmeklēja ap 4000 cilvēku.

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Lozjuka
SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja
 
inese.lozjuka@riga.lv
Tālr. 67012666