Nāc, nākdama, Lieldieniņa! Visi bērni tevi gaida.

Drukāt
Nāc, nākdama, Lieldieniņa! Visi bērni tevi gaida.

04.04.2018

Svētdien, 1. aprīlī ar kārtīgu  šūpošanos, dancošanu, dziesmām un rotaļām SIA “Rīgas meži” Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicināja uz lustīgu Lieldienu svinēšanas pasākumu “Nāc, nākdama, Lieldieniņa”, kas notika kultūras un atpūtas parkā  “Mežaparks”.

Viena no pasākuma norises vietām bija Atpūtas alejā pie ZOO dārza, kur jau no 30. marta mazos un lielos apmeklētājus priecēja amizantie “Trušu karalistes” iemītnieki, kurus varēja  apskatīt līdz pat 2. aprīlim.

 Svētkos, tradicionāli darbojās Lieldienu tirdziņš. Apmeklētājiem tika piedāvāti latviešu amatnieku un mājražotāju darinājumi. Tirdziņš Atpūtas alejā darbojās divas dienas no 31. marta  līdz 1. aprīlim.

Ievērojot Lieldienu tradīcijas, Janševska prospektā bija uzstādītas divas šūpoles un grīstavas, bet Atpūtas alejas krustojumā ar Janševska prospektu, mazajiem bērniem darbojās  figūru karuselis “Četri gadalaiki”.

 Janševska prospektā darbojās radošā darbnīca “Putnu māja”. SIA “Rīgas meži” bija sarūpējis vairāk nekā 300 zīlīšu būrīšu sagataves. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēja izgatavot putnu būrīti un paņemt to līdzi uz mājām.

Lieldienu pasākumā “Nāc, nākdama, Lieldieniņa” apmeklētājiem tika piedāvāta daudzveidīga muzikālā programma, kurā Andra Kapusta un  Aīdas Rancānes vadībā uzstājās populāras folkloras kopas un mūziķu grupas:

-folkloras kopa “Grodi” dziedāja saules un Lieldienu dziesmas, stāstīja par  Lieldienu tradīcijām, apdziedāja tos, kuri šūposies. Ar mūzikas instrumentiem - stabulēm, svilpavniekiem, dūdām un citiem tika atainotas zemes atmodas skaņas.

 -Ģimeņu folkloras studija “Garataka” uzstājās, aicinot apmeklētājus pievienoties dažādās   Lieldienu spēlēs un rotaļās. Pamīšus dziesmām tika izspēlētas tādas spēles kā “Sist ruksīti”, “Ripas spēles” u.c..

-koncertēja muzikālā apvienība “Lata Donga”. Šīs grupas pavadījumā skanēja dažādi tautas mūzikas instrumenti – kokles, vargani, stabules, bungas un vijoles. Muzikālajā programmā tika atskaņotas dažādu novadu dziesmas ar plašu tematiku.

- Folkloras kopas “Grodi” un folkloras studija “Garataka” vienojās kopīgā muzicēšanā, kurā tika izpildītas latviešu danču melodijas. Savukārt “Garataka” dejotāji organizēja sadancošanu kopā ar apmeklētājiem. Sadancošana aizsākās ar lielo Lieldienu līkumdanci, kas izraisīja apmeklētāju vidū lielu jautrību.

Tradicionālās mūzikas grupa “Tautumeitas” iepriecināja klausītājus ar dziesmām no sava jaunā albuma “Lai māsiņa rotājās”.

SIA “Rīgas meži” organizētais Lieldienu publiskais pasākums “Nāc, nākdama, Lieldieniņa” bija bezmaksas un tā mērķis bija Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sagādāt iespēju  brīvā dabā pavadīt laiku kopā ar ģimeni.

Lieldienu pasākums “Nāc, nākdama, Lieldieniņa” kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” tapa ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.

 

 

Papildus informācija: Inese Pētersone, e-pasts: inese.petersone@riga.lv