Mežaparkā nākamgad notiks otrais starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls

Drukāt
Mežaparkā nākamgad notiks otrais starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls

23.02.2018

Rīgas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" 2019.gadā plānots rīkot pēc kārtas otro starptautisko trīsdimensiju mākslas festivālu, aģentūrai LETA pastāstīja SIA "Rīgas meži" daļas "Mežaparks" vadītāja Elga Zēģele.

Baltijā pirmais starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls "Rīgas ilūzijas", kas Mežaparkā notika 2016.gadā, bija plaši apmeklēts un pasākumam bija liela cilvēku atsaucība. Tāpēc 2019.gadā "Rīgas meži" plāno rīkot otro starptautisko trīsdimensiju mākslas festivālu.

Zēģele pagaidām nenosauca plānotos ieguldījums festivāla rīkošanā, taču norādīja, ka tas ir vērienīgs projekts. "Pasākumu noorganizēt nav viegli, jo pie mums brauc pasaulē atzīti mākslinieki no daudzām pasaules valstīm, un šī organizācija prasa lielu ieguldījumu darba un arī finanšu ziņā," teica Zēģele.

Jau ziņots, ka no 2016.gada 2. līdz 4.jūnijam Mežaparkā norisinājās Baltijā pirmais starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls "Rīgas ilūzijas", kurā piedalījās 12 starptautiski atzīti mākslinieki no septiņām dažādām pasaules valstīm. Latviju festivālā pārstāvēja jaunās paaudzes gleznotājs Ritums Ivanovs. Ikviens interesents bija aicināts sekot līdzi trīsdimensiju gleznojumu tapšanai uz asfalta un balsot par savu favorītu.

"Rīgas ilūzijas" mērķis bija apliecināt Latvijas valsts piederību pasaules mūsdienīgās mākslas kultūrai, veicināt profesionālās mūsdienīgās mākslas attīstību un stiprināt kultūras apmaiņu ar citām pasaules valstīm.

Tāpat vēstīts, ka 2014.gadā Mežaparkā tika izveidots pirmais trīsdimensiju gleznojums uz asfalta Latvijā, kura autori bija pazīstami, pasaulē atzīti trīsdimensiju mākslinieki no Sanktpēterburgas - Viktors Puzins un Marija Kudaševa, kuri pārstāv Sanktpēterburgas mākslas apvienību "PaintPoint". Turpretī 2015.gadā Mežaparkā tapa otrais lielformāta trīsdimensiju gleznojums Latvijā, kas bija pieejams apskatei līdz pat rudenim. Abus gleznojumus divu gadu laikā apskatīja vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Trīsdimensiju māksla pasaulē kļūst arvien populārāka. Tā ir māksla, kas rada telpisku optisku ilūziju. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet reāls. Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku.

LETA, Rīgas meži