“Mežaparkā” noslēdzies Starptautiskais koka skulptūru festivāls

Drukāt
“Mežaparkā” noslēdzies Starptautiskais koka skulptūru festivāls

01.06.2017

No 2017. gada 10. maija līdz 2017. gada 20. maijam kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Zaļajā teātrī norisinājās Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Festivālu organizēja SIA “Rīgas meži”.

Šāds festivāls “Mežaparkā” notika pirmo reizi un tā mērķis bija bagātināt Rīgas pilsētas un kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” piedāvātās atpūtas un izklaides iespējas.

Festivāla laikā septiņi vadošie pašmāju un ārvalstu tēlnieki “Mežaparka” Zaļajā teātrī no lielizmēra koka bluķiem veidoja skulptūras par tēmu “Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”. “Mežaparka” apmeklētājiem bija iespēja vērot koka skulptūru radīšanas procesu.

Festivālā piedalījās trīs tēlnieki no Lietuvas: Tautvilas Povilionis, Donatas Mockus un Vītauts Tallat-Kelpša (Vytautas Tallat-Kelpša). Latviju pārstāvēja tēlnieki Kārlis Īle un Inese Valtere. Ameriku festivāla laikā pārstāvēja tēlnieks Džozefs Rejs Otrijs (Joseph Ray Autry), un Krieviju –Jurijs Mistrjukovs (Iurii Mistriukov).

Festivāla laikā Zaļajā teātrī savu skulptūru veidoja arī Valkas Mākslas skolas kokgriešanas pasniedzējs Aivars Magone, kas festivālā piedalījās kā ārpus konkursa dalībnieks. Uzzinot par notiekošo festivālu, Aivars sazinājās ar festivāla organizatoriem un izteica vēlmi brīvprātīgi izveidot skulptūru un pasniegt to “Mežaparkam” kā dāvanu Latvijas simtgadei.

Veidojot skulptūras, mākslinieki kā materiālu izmantoja arī dabīgo granīta akmeni un gaismas elementus, kas kļuva par skulptūru vizuālo papildinājumu diennakts tumšajā laikā. Visas skulptūras tika veidotas tā, lai cilvēkiem vēlāk būtu iespēja integrēties tajās (piemēram, apsēžoties vai uzkāpjot uz skulptūras elementa), kļūstot par daļu no mākslas darba sižeta.

2017.gada 20.maijā, no plkst. 13.00 līdz 17.00 “Mežaparka” Zaļajā teātrī norisinājās festivāla noslēguma pasākums, kura laikā parka apmeklētājiem bija iespēja balsot par sev tīkamāko skulptūru, vērot Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes studentu koka apstrādes paraugdemonstrējumus, baudīt grupas “Colt” dzīvās mūzikas priekšnesumus un piedalīties dažādās vides spēlēs.

Noslēdzoties festivālam, tika noskaidroti un apbalvoti trīs tēlnieki, kas saņēma Rīgas pilsētas, SIA “Rīgas meži” un “Mežaparka” apmeklētāju simpātiju balvas.

Rīgas pilsētas simpātiju balvu saņēma Ineses Valteres darbs “Joga”, kas turpmāk būs redzams netālu no Ķīšezera, savukārt SIA “Rīgas meži” simpātijas izpelnījās Donāta Mockus darbs “Akmeņēdāji” jeb “vārnas”. Par vispatīkamāko savā skatījumā parka apmeklētāji atzina Vītauta Tallata-Kelpšas skulptūru “Sienāzis”.

Festivālam noslēdzoties, skulptūras tika uzstādītas “Mežaparka” teritorijā. Turpmāk festivāla ietvaros tapušos darbus katrs interesents varēs aplūkot pastaigās pa “Mežaparka” alejām.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja Inese Vikļuka, inese.vikluka@riga.lv

Papildus informācija: inese.vikluka@riga.lv