“Mežaparks” aicina uz Starptautiskā koka skulptūru festivāla noslēguma pasākumu

Drukāt
“Mežaparks” aicina uz Starptautiskā koka skulptūru festivāla noslēguma pasākumu

19.05.2017

2017. gada 20. maijā, sākot no plkst. 12.00 kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” Zaļajā teātrī norisināsies SIA “Rīgas meži” organizētā Starptautiskā koka skulptūru festivāla noslēguma pasākums, kura laikā parka apmeklētājiem būs iespēja balsot par sev tīkamāko koka skulptūru un piedalīties dažādās aktivitātēs.

No 10. līdz 20. maijam “Mežaparka” Zaļajā teātrī skanēja motorzāģu un citu darba instrumentu radītā “mūzika”. Šajās dienās septiņi pasaulē atzīti tēlnieki meklēja, atrada un atbrīvoja katrā kokā paslēpto tēlu. Nu visi darbi ir pabeigti un gaida, kad tiem tiks ierādītas jaunās mājvietas kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, kur skulptūras kļūs par ilglaicīgiem vides objektiem.

Festivāla norises laiks sakrīt ar Meža dienām, kas mūsu valstī tiek plaši atzīmētas jau 89.gadu. Arī koka skulptūru festivāls ir saistīts ar Latvijas bagātību -  mežu, tāpēc noslēguma pasākumā apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas, ar koku saistītas radošās darbnīcas.

Interesentiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas koku atpazīšanā un biedrības “Zaļās mājas” gidu pavadībā iepazīties ar izstādes “Iepazīsties – koks!” piedāvāto ekspozīciju. Izstāde tapusi pēc SIA “Rīgas meži” iniciatīvas, sadarbojoties Latvijas meža un kokrūpniecības nozarēm. Tās mērķis - iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā.

SIA “Rīgas meži” izzinošajā darbnīcā “Zaļā klase” ikviens varēs tuvāk iepazīties ar Latvijas kokiem.

Tiem, kam neizdevās šajās desmit festivāla dienās iegriezties Zaļajā teātrī, noslēguma pasākuma laikā piedāvāsim iespēju novērtēt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes pasniedzēja Pētera Kaļeiņikova un viņa studentu koka apstrādes paraugdemonstrējumus.

Pasākuma laikā  tiks piedāvātas vēl citas aktivitātes un spēles, bet plkst. 14.00 “Zaļajā teātrī” uzstāsies rokgrupas “COLT” mākslinieki.

 Līdz plkst. 15.30 apmeklētājiem būs iespēja balsot par sev tīkamāko skulptūru. Apkopojot balsojuma rezultātus, plkst. 16.30 tiks apbalvoti un sveikti SIA “Rīgas meži”, Rīgas pilsētas un skatītāju simpātiju titulu ieguvēji.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas meži” projektu vadītāja Inese Pētersone, inese.petersone@riga.lv

Papildus informācija: inese.petersone@riga.lv