Lieldienas Mežaparkā.

Drukāt
Lieldienas Mežaparkā.

20.04.2017

Tradicionāli Kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” ik gadu kā viens no kultūras pasākumiem ir organizētas Lieldienu svinības. Tas ir pasākums, kuru  visas dienas garumā apmeklē apmēram 15 000 Rīgas pilsētas iedzīvotāji un viesi.

16. aprīlī SIA “Rīgas meži” organizēja kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” svētku pasākumu “Iecep sauli pankūkā”, kur parka apmeklētājiem bija iespēja interesanti un kvalitatīvi pavadīt laiku, piedaloties aizraujošās aktivitātēs un uzzinot kā Lieldienas tiek svinētas ne tikai Latvijā bet arī kaimiņvalstīs. Pasākums bija bez maksas, izņemot pasākumā piedāvātās kulinārās aktivitātes un produkti, ko piedāvāja šī gada amatnieku tirdziņš.

 

Pasākumu pļavā saimniekoja Rīgas restorānu šefpavāri: Ainars Volodka no restorāna Kolonāde, Normunds Šaiters no restorāna VEST, Juris Latišenoks no restorāna Ribs&Roks, Kaspars Jansons no restorāna MUUSU un Mārtiņš Zakevics no biedrības “Gastro Skauts”, kuri visa pasākuma laikā, skatītāju acu priekšā gatavoja dažādas pankūkas.

 

Bija iespēja  izšūpoties, griezties ar grīstavām, bet mazākos apmeklētājus iepriecināja brauciens ar karuseli. Savukārt lielākiem bērniem bija iespēja aktīvi pavadīt laiku apmeklējot pasākuma pļavā uzstādītās piepūšamās atrakcijas, “Ļipuks” un “Puķu pļava”. Parkā bija uzstādīta ekspozīcija, kurā varēja aplūkot vairāku šķirņu trušus. Protams neizpalika jautrās olu ripināšanas sacensības.

 

Jau tradicionāli apmeklētāji svētkos varēja līdzdarboties dažādās radošās  darbnīcās. Floristu vadībā katrs, kas vēlējās varēja no, šim pasākumam sarūpētajiem, dabas materiāliem  izveidot asprātīgus Lieldienu dekorus. Darbojās arī kalēja darbnīca, kur pieredzējis kalējs palīdzēja katram interesantam pašrocīgi izkalt savu īpašo Lieldienu talismanu.

 

Pie sagatavotajiem krāsainajiem baloniem, katrs uz lentītes varēja uzrakstīt savu karstāko vēlēšanos, lūgumu vai vienkārši sirsnīgu paldies. Ik pa stundai pasākuma vadītājs aicināja visus šos balonus aplausiem skanot palaist debesīs pretī saulei, kas šajā dienā, lai gan ar zobiem, bet visas dienas garumā smaidīja Lieldienu svinētājiem. Darbojās  tirdziņš, kurā varēja iegādāties Latvijas mājražotāju  izstrādājumus.

 

Pasākums “Iecep sauli pankūkā”, kas izpelnījās daudzu rīdzenieku pozitīvās  atsauksmes, kļuva par spilgtu un krāsainu notikumu, šī gada Rīgas svētku karuselī.

 

Materiālu sagatavoja Inese Pētersone