“Mežaparkā” Lieldienās būs “Kulinārās mākslas darbnīca”.

Drukāt
“Mežaparkā” Lieldienās būs “Kulinārās mākslas darbnīca”.

30.03.2017

Svētdien, 2017. gada 16. aprīlī no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 kultūras un atpūtas parka “Mežaparks”  pļavā pie Lielās estrādes vārtiem Nr.7, SIA “Rīgas meži”  aicina visus rīdziniekus un pilsētas viesus uz lustīgu Lieldienu svinēšanu pasākumā “Iecep sauli pankūkā”.

SIA „Rīgas meži” ir sagatavojuši krāšņu pasākuma programmu, kas šogad būs veltīta ēdienu tradīcijām Lieldienu svētkos Latvijā un citur pasaulē.

Tā kā Rīgas – Gaujas reģions, ir ieguvis iespēju 2017. gadā kļūt par Eiropas gastronomijas reģionu (Europen Region of Gastronomy), tad SIA “Rīgas meži” organizētajā Lieldienu pasākumā “Iecep sauli pankūkā” centrālā darbnīca būs “Kulinārās Mākslas darbnīca”. Pieci Rīgas restorānu šefpavāri: Ainārs Volodka no restorāna Kolonāde, Normunds Šaiters no restorāna VEST, Juris Latišenoks no restorāna Ribs&Rocks, Kaspars Jansons no retorāna MUUSU un Mārtiņš Zakevics no “Gastro Skauts” dalīsies ar savu meistarību un zināšanām par veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdiena tradīcijām un kultūru. Tiks ceptas vairāk nekā 1000 dažādas pankūkas, kuras turpat varēs arī nogaršot. Kopā ar pavāriem tiks izspēlēti dažādi konkursi un sacensības, kur apmeklētājiem būs iespēja stāties pretī  profesionālajiem pavāriem un pārbaudīt savas kulinārās prasmes. Uzaicinātie pavāri uz ugunskura gatavos Lieldienu  pavasara zupu un, Mežaparkā jau par tradīciju kļuvušo, Lieldienu Milzu omleti. Pasākuma izskaņā  “Kulinārās mākslas darbnīcā” kopā ar apmeklētājiem tiks  veidota un apēsta Milzu pildītā pankūka.

Visas dienas garumā būs iespēja apmeklēt dažādas radošās darbnīcas. Pieredzējušas  floristes  vadībā “Lieldienu dekoru darbnīcā” varēs izveidot unikālus  Lieldienu rotājumus.  Tos apmeklētājus, kam tuvāka darbošanās ar krāsām, gaidīs māksliniece “Krāsu darbnīcā”, kur katrs varēs izzīmēt savus īpašos  Lieldienu olu rakstus. Krāsas mirdzēs ne tikai Lieldienu olu rakstos, bet  arī uz bērnu sejiņām, kur grima meistares- vizāžistes  ļaus bērniem īstenot  jautrās pārvērtības. Bet Kalēja darbnīcā ikviens pats varēs izkalt savu laimes talismanu. Tomēr, ja tik nopietnam darbam nepietiks pacietības, tad izgatavot monētu, kā atgādinājumu par šiem svētkiem  „Mežaparkā”, pavisam noteikti, būs pa spēkam katram. Kamēr vieni apmeklēs radošās darbnīcas, tikmēr citi varēs iepirkties Lieldienu tirdziņā.

 Lai „Mežaparkā” šīs Lieldienas būtu gana skanīgas, visas dienas garumā, pasākuma vietā saimniekos dīdžejs. Pasākumā piedalīsies arī postfolkloras grupa “Rikši”, kas  ar savu temperamentīgo muzicēšanu, spēj uzrunāt un iekustināt pat  pašus kūtrākos klausītājus. Kas gan tās būtu par Lieldienām, bez lustīgas šūpošanās, karuseļiem un grīstavām. Arī „Mežaparkā” tiks organizētas olu ripināšanas, ķeršanas un mešanas sacensības. Bērni, kuriem  olu kaujas liekas pārāk smalka padarīšana, varēs  mesties piepūstajās atrakcijās „Ļipuks” un „Puķu pļava”. Lai katram būtu skaidrs, kas tās krāsainās Lieldienu olas dēj, uz Mežaparku atceļos vesela garaušu saime.

 Visa pasākumā laikā, ikviens tiks aicināts uzrakstīt uz krāsainām lentītēm savas labās domas, novēlējumus, varbūt kādu klusu vēlēšanās vai vienkāršu paldies, lai svētku izskaņā šie vēlējumi, piestiprināti pie simtiem krāsainiem baloniem, paceltos debesīs.

Lieldienu atzīmēšana kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” jau kļuvusi  rīdziniekiem  un pilsētas viesiem par iemīļotu tradīciju, kas ik gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Lieldienu pasākums „Iecep sauli pankūkā” kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” tapis ar  Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas meži projektu vadītāja Inese Pētersone

Papildus informācija: e – pasts: Inese.Petersone@riga.lv