Mežaparka estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas sasniegs 23 miljonus eiro

Drukāt
Mežaparka estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas sasniegs 23 miljonus eiro

06.01.2017

Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas sasniegs 23 miljonus eiro un skatītāju vietu skaits palielināsies līdz 30 000, Mežaparka lielās estrādes pārbūves projekta pirmā rekonstrukcijas posma būvprojekta prezentācijā sacīja projekta autori Austris Mailītis un Juris Poga. Būvprojektu paredzēts realizēt līdz 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem.

Estrādes rekonstrukciju plānots sākt vasaras sākumā. Estrādes pirmā posma izbūve izmaksās 23 176 157 eiro. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem. Salīdzinājumā ar iepriekšējā aplēsēm būvprojektā palielināta skatītāju lauka kapacitāte vairāk nekā par 30%, savukārt Mežaparka estrādes teritorija tiks palielināta pat par 60%. Projekts paredz, ka skatītāju lauks ietvers sevī gan esošo estrādi, gan jauno skatītāju lauku. Savukārt, lai palielinātu esošo koristu tribīņu ietilpību, izbūvēs pagaidu koka tribīnes.


Pašreizējā estrādes teritorija tiks paplašināta par aptuveni 50 000 kvadrātmetru. Pašreiz Mežaparka estrādes iežogotā teritorija aizņem gandrīz 92 000 kvadrātmetru, bet paplašinātā teritorija būs 146 439 kvadrātmetri. Teritorijā tiks izveidotas speciālas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēgumu vietas gan dzeramajam ūdenim, gan kanalizācijai, kuras lielu pasākumu laikā varēs iekārtot, piemēram, papildu mobilās tualetes un organizēt ēdināšanas un tirdzniecības vietas. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.


Esošajās tribīnēs satilpst 7510 koristi, bet uz 2018.gada dziesmu svētkiem tiks izveidotas pagaidu koka tribīnes ar papildu 2292 koristu vietām, tā radot kopā 9802 koristu vietas. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.


Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncertus. Tur būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.


Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) informēja, ka 10. janvārī plkst. 10.00 tiks izsludināts konkurss par projekta būvniecību. Orientējoši 10. martā tas noslēgsies un aptuveni mēneša laikā tiks izvēlēts uzvarētājs, lai vēlākais pēc Lieldienām varētu noslēgt līgumu.


Projektu plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada 18. jūnijā.