"Iepazīsties - koks!". Bezmaksas izstāde par Latvijas meža nozari "Mežaparkā"

Drukāt

11.10.2016

Nav šaubu, ka mežs un meža nozare ir svarīga ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tādēļ aicinām skolotājus pieteikt savas klases bezmaksas mācību ekskursijām izstādē "Iepazīsties – koks!" "Mežaparka" Lielajā estrādē.

Mežs aizņem vairāk nekā 50 % no Latvijas teritorijas un dod darbu aptuveni 50 000 cilvēku. Vēl gandrīz tikpat cilvēku tiek nodarbināti nozarēs, kas ir tieši saistītas ar meža nozari. Meža nozare nodrošina 5 % no Latvijas IKP, un tā ir vienīgā tautsaimniecības nozare, kuras importa – eksporta bilance ir pozitīva.

Izstādē mēs runāsim par meža audzēšanas vēsturi Latvijā, dabas procesiem, kas ietekmē Latvijas meža struktūru, un zinātnes sasniegumiem, kas sekmē ātrāku, produktīvāku un veselīgāku meža augšanu nākotnē.

Koks ir visur - sākot no kurināmā, līdz apģērbam un pat pārtikas produktiem. Latvijas koks ir neatņemama sastāvdaļa “Samsung”, “Hyundai”, “Mercedes Benz”, “Porsche” un daudzu citu pasaulslavenu ražotāju produkcijā.

Izmantojiet iespēju un apmeklējiet izstādi “Iepazīsties – koks!”, iepriekš savu vizīti piesakot pa e-pastu: koksirlabs@koksirlabs.lv vai tālruni 26594141. Katrai apmeklētāju grupai tiek nodrošināts bezmaksas gids.

Vairāk par izstādi: http://koksirlabs.lv/

Izstādes video (raidījums "Dzīvīte", 30.10.2015.)

Vairāk par Latvijas meža nozari: Meža nozare cilvēkam (PDF formāts)


Informācija: biedrība "Zaļās mājas"