"Mežaparkā" notikusi "Dārzu un parku" apsaimniekošanas tehnikas skate

Drukāt

22.09.2016

Šā gada 22. septembrī "Mežaparka" Lielās estrādes teritorijā notika SIA "Rīgas meži" daļas “Dārzi un parki” parku apsaimniekošanas tehnikas skate un paraugdemonstrējumi.

Foto: N. Krevņeva

Šobrīd SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" rīcībā ir traktori, kravas pasažieru auto, pašizgāzēji, auto pacēlājs koku zāģēšanas un kopšanas darbiem, zaru šķeldotājs, komunāltehnikas agregāti “Bucher”, zāles pļāvēji “Kubota”, lapu pūtēji un lapu savācēji, iekārtas sniega tīrīšanai un savākšanai ziemā, pretslīdes materiālu kaisītāji u.c.

Portāls riga.lv: "Mežaparkā notikusi apsaimniekošanas tehnikas skate

Daļā "Dārzi un parki" ietilpst Rīdzenes un Pārdaugavas iecirkņi, kuru apsaimniekošanā ir 106 pilsētas apstādījumu objekti ar kopējo platību 279,82 ha. No tiem 156,41 ha ir Rīdzenes iecirkņa, bet 123,41 ha – Pārdaugavas iecirkņa apsaimniekošanā. Papildus tam Rīdzenes iecirkņa speciālisti apsaimnieko arī kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”.

Divu gadu laikā SIA “Rīgas meži” apsaimniekojamās apstādījumu platības ir pieaugušas par teju 22% no 230,33 ha 2014.gadā līdz 279,82 ha šogad, kā arī ievērojami palielinājusies dārzu, parku un skvēru kopšanas intensitāte un kvalitāte. SIA “Rīgas meži” sniedz arī maksas pakalpojumus Rīgas pašvaldības un valsts iestādēm, komercsabiedrībām, nevalstiskām organizācijām un privātpersonām apstādījumu un ainavu veidošanas, apsaimniekošanas un teritoriju uzturēšanas jomā. To ir izdevies paveikt, nevis palielinot darbinieku skaitu, bet būtiski uzlabojot apsaimniekošanas tehnisko nodrošinājumu.

Skates laikā notika arī parku apsaimniekošanas tehnikas paraugdemonstrējumi, bet Rīdzenes iecirkņa vadītājs Andis Gremze informēja par pēdējo gadu izmaiņām parku apsaimniekošanas tehnoloģiskajā procesā un turpmāk plānotajiem uzlabojumiem.