Ķīšezerā norisinās pasaules čempionāts vindsērfingā "Raceboard Masters" klasē

Drukāt
Ķīšezerā norisinās pasaules čempionāts vindsērfingā

01.06.2016

No šā gada 31. maija līdz 4. jūnijam Ķīšezerā norisinās pasaules čempionāts vindsērfinga “Raceboard Masters” klasē. Dalībai čempionātā pieteikušies vairāk nekā 50 dalībnieku no 11 valstīm.

Foto: masters2016.raceboard.org

Latvijā starptautiskās “Raceboard Masters” klases vindsērfinga sacensības norisinās jau trešo reizi. 2010. gadā Latvijā tika organizēts pasaules “Raceboard” čempionāts, kurā par pasaules čempioni pirmo reizi kļuva Latvijas sportiste Vita Matīse. Šā gada pasaules čempionātā piedalīsies 22 sportisti no Latvijas.

Pēc Pasaules vindsērfinga asociācijas ģenerālsekretāra Keri Viljamsa (Ceri Williams) teiktā, "”Raceboard” flotei Latvijā ir augsta popularitāte, un iepriekš esam šeit pieredzējuši lielisku vindsērfinga sacensību organizācijas kvalitāti. Tāpēc arī pieņēmām lēmumu organizēt 2016. gada pasaules čempionātu “Raceboard Masters” klasē tieši Rīgā, Ķīšezerā."

Māris Birzulis, “Kluba 360” pārstāvis, sacensību organizators: "Latvijas vindsērfinga vēsture ir devusi jaunu sparu mūsu paaudzei turpināt vindsērfinga tradīciju visaugstākajā starptautiskajā līmenī tepat Latvijā. Šo sacensību norise Latvijā ir gan apliecinājums mūsu sportistu starptautiskajiem panākumiem un labajai reputācijai, gan arī pozitīvs vērtējums no starptautiskās vindsērfinga sabiedrības mūsu varēšanai noorganizēt augsta līmeņa sacensības."

“Raceboard” klase ir vienīgā vindsērfinga klase, kas ir pārstāvēta Olimpiskajās spēlēs. Līdz šim Olimpiskajās spēlēs vindsērfingā ir piedalījušies trīs Latvijas pārstāvji - Ilona Dzelme, Vita Matīse un Ansis Dāle.

“Raceboard Masters” pasaules čempionāta laikā notiks arī Rīgas Kauss vindsērfingā jauniešu “Techno 293” un “RS:X” klasēs. Rīgas Kauss ieplānots kā ikgadējas starptautiskas sacensības, kas turpmāk ik gadu notiks Ķīšezerā, burāšanas klubā “360”.

Sacensības iespējams vērot visiem interesentiem Ķīšezera krastā - burāšanas kluba "360" teritorijā, kā arī uz Ziemeļu mola.

nra.lv