"Mežaparkā" izveidota lielākā saulespuķu dobe Latvijā

Drukāt

18.05.2015

Šā gada 16. maijā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” Beļģijā ražotās eļļas zīmols “Risso” organizēja kopīgu saulespuķu stādīšanu. Vērienīgās aktivitātes laikā pasākuma apmeklētāji iestādīja 1000 puķes 70 kvadrātmetru platībā, kā rezultātā izveidota lielākā saulespuķu dobe Latvijā.Fotogalerija: Saulespuķu stādīšana "Mežaparkā" kopā ar RISSO, 16.05.2015. Foto: "Momentum Rīga"

Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja raidījuma “Bez Tabu” vadītāja Evelīna Strazdiņa, paužot prieku par to, ka šis pasākums stiprina Latvijas ģimenes, kopīgi stādot puķes. Tāpat E.Strazdiņa izteica novēlējumu, lai katrs klātesošais arī turpmāk iestādītu vismaz vienu puķi pie savas mājas.

Dalībniekus ar saulespuķu stādīšanas padomiem iepazīstināja SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” speciāliste I. Pīrāga-Gremze, kas sniedza norādījumus veiksmīgai saulespuķu stādīšanai. “Vissvarīgākais, kas jāievēro, ir piemērotas vietas izvēle – tai ir jābūt saulainai  ar saules intensitāti vismaz 6-8 stundas dienā, kā arī pasargātai no vēja. Papildus tam jāatceras, ka iestādītās puķes ir nepieciešams laistīt visas sezonas garumā,“ norāda Pīrāga-Gremze.

Puķu dobes stādīšanas svētkus papildināja dažādas izklaides un spēles, ko nodrošināja atraktīvā folkloras kopa “Tarkšķi”. Rezultātā pasākuma apmeklētāji ne vien iestādīja puķes, bet iemācījās arī vairākas jaunas dziesmas un rotaļas.

Kopš 16. maija visas Latvijas lielākā saulespuķu dobe atrodas „Mežaparkā”, Ostas prospektā 11. Ikviens saulespuķu dobi var apraudzīt visu vasaru.