„Raibie pavasara svētki” Mežaparkā

Drukāt
„Raibie pavasara svētki” Mežaparkā

07.04.2015

Svētdien, 5. aprīlī no plkst.12.00 līdz 16.00 "Mežaparkā" ar kārtīgu šūpošanos un rotaļām notika raiba Lieldienu svinēšana, kas šogad bija veltīta pasaules tautu Lieldienu svinēšanas tradīcijām. 

Fotogalerija: Raibie pavasara svētki "Mežaparkā", 05.04.2015. Foto: F64


Visas dienas garumā dažādās aktivitātēs un spēlēs apmeklētāji varēja izzināt gan latviešu, gan citu tautu kultūru un Lieldienu atzīmēšanas paražas - krāsot olas un piedalīties olu kaujās, kopīgi izrotāt stilizētu Olu koku, kā to dara Vācijā, doties pavasarīgi rotātu Lieldienu cepuru gājienā, kā to dara Amerikā, saulgriežiem par godu nobaudīt gigantisku franču stilā gatavotu omleti, sēt podiņā pašu saldāko Lieldienu ķirbi, kā parasts Bulgārijā, kā arī darīt daudz ko citu. 

Pasākuma laikā Svētku pļavā uz skatuves ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem uzstājās baltkrievu, lietuviešu, jakutu, uzbeku, slāvu, vāciešu, armēņu  un citu mazākumtautību organizāciju pārstāvji, rādot savas Lieldienu atzīmēšanas tradīcijas. Pasākumā piedalījās arī dziedošā Vītolu ģimene, kas kopā ar folkloras kopu “Pērlis” no Druvienas priecēja sanākušos ar latviešu tautas dziesmām un dejām. Latgaļu skanīgās dziesmas skandēja postfolkloras grupa „Rikši”.

Plkst.15.30 notika svētku dienas kulminācija - Lieldienu Pavasara gājiens, kurā varēja piedalīties ikviens "Mežaparka" apmeklētājs, kas bija ieradies pavasara vai Lieldienu tematikai atbilstoši rotātā cepurē vai tērpā, izmantojot kādu pavasarīgu aksesuāru vai rotu. Atraktīvāko un interesantāko cepuru  īpašnieki saņēma vērtīgas balvas. 

Pasākuma noslēgumā Svētku pļavā visi Lieldienu viesi tika cienāti ar gigantisku omleti, kas bija pagatavota no vairāk nekā 1000 olām. 

Visas dienas garumā uz skatuves saimniekoja Leļļu teātra aktieri Laila un Jānis Kirmuškas, kuri iejutās Cepurnieka un Marta Zaķa lomās no pasakas par Alisi Brīnumzemē. Pa "Mežaparka" teritoriju bija iespējams vizināties zirga pajūgā. Bērni varēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, savukārt vecāki - iepirkties Lieldienu tirdziņā.

Lieldienu atzīmēšana kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” jau kļuvusi par rīdziniekiem un pilsētas viesiem iemīļotu tradīciju, kas šogad pulcēja ap 15 000 apmeklētāju. Lieldienu pasākums „Raibie pavasara svētki” kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” tapis ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja: Inese Pētersone, SIA „Rīgas meži” projektu vadītāja, inese.petersone@riga.lv