Ķīšezerā notikuši VUGD, Rīgas pašvaldības policijas un Krasta apsardzes dienesta paraugdemonstrējumi

Drukāt
Ķīšezerā notikuši VUGD, Rīgas pašvaldības policijas un Krasta apsardzes dienesta paraugdemonstrējumi

06.02.2015

Šā gada 5. februārī VUGD, Rīgas pašvaldības policija (RPP) un NBS Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests Ķīšezera piekrastē organizēja paraugdemonstrējumus, kuros tika parādīts, kā rīkoties cilvēkam, ielūstot ledū, un glābēju darbs šādās situācijās.

Fotogalerija: VUGD, RPP un Krasta apsardzes dienesta paraugdemonstrējumi Ķīšezerā, 05.02.2015. Foto: F64
Pasākums norisinājās kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" teritorijā, pie glābšanas stacijas "Ķīšezers" Pāvu ielā 16. Tā mērķis bija sniegt padomus, kas pielietojami gadījumos, kad notikusi nelaime uz ledus. Paraugdemonstrējumos tika izspēlētas dažādas situācijas, kad cilvēks ielūst ledū, kādi glābšanas pasākumi ir jāveic pašam un kā tiek veikti glābšanas darbi iekšējos ūdeņos un jūrā.

Pirmā pasākuma gaitā izspēlētā situācija - kad cilvēks ielūst ledū un apkārt nav neviena, kas viņam varētu palīdzēt. Otrā situācija - kad ledū ielūzušā cilvēka glābšanas darbus veic VUGD. Trešā situācija - kad glābšanas darbus vai noslīkušā meklēšanas darbus zem ūdens veic RPP. Ceturtā situācija - kad cilvēks ielūst ledū jūrā un glābšanas darbus veic Nacionālie bruņotie spēki.

Pasākuma gaitā demonstrācijas vadīja un ieteikumus par izvairīšanos no nelaimēm sniedza VUGD, RPP un Krasta apsardzes dienesta speciālisti.


Informācija: VUGD


Šādi izskatās vienkāršs palīglīdzeklis, kas ļauj ledū ielūzušam cilvēkam izrāpties no ūdens saviem spēkiem. Foto: F64