Prezentē daudzfunkcionāla sporta laukuma projektu Mežaparkā

Drukāt
Prezentē daudzfunkcionāla sporta laukuma projektu Mežaparkā

20.08.2014

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš otrdien, 19.augustā, plkst. 13:00 Mežaparkā piedalījās arhitektu biroja „Arhis” izstrādātā daudzfunkcionāla sporta laukuma projekta skices prezentācijā.

Fotogalerija: SIA "Arhis" prezentē daudzfunkcionāla sporta laukuma skici "Mežaparkā"

Foto: F64

Jau tradicionāli Mežaparks ir populāra vieta aktīvas atpūtas cienītājiem – skrējējiem, skrituļslidotājiem, vasaras biatlonistiem, riteņbraucējiem un nūjotājiem. Mežaparka popularitātei ir savas ēnas puses – īpaši vasaras sezonā parku pārpludina ne tikai jau minētie sportot gribētāji, bet arī mammas un tēti ar maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēki, kuri vienkārši atbraukuši pastaigāties, un - diemžēl arī automašīnas.

Tādēļ Rīgas dome un Mežaparka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar arhitektu biroju „Arhis” izvērtē iespēju Mežaparka teritorijā "Lielajā Pļavā”, kas pašlaik tiek lietota kā autobusu stāvvieta Dziesmu svētku dalībniekiem, radīt visām vecuma grupām piemērotu daudzfunkcionālu sporta laukumu.

„Laukumu ir plānots veidot, lai papildinātu aktīvās atpūtas iespējas un mazinātu negadījumu risku Mežaparka teritorijā. Uzskaitot daudzveidīgo sportistu klāstu – skrējējus, skrituļslidotājus, riteņbraucējus,  longbordistus, nūjotājus – ir skaidrs secinājums, ka ir grūti organizēt satiksmi starp šiem dalībniekiem un citiem Mežaparka apmeklētājiem. Bet, izzinot sportistu treniņu specifiskas īpašības, ir skaidrs, ka laukums nevar būt orientēts vienam sporta veidam, bet sporta veidu dažādība un pieejamība tikai kultivētu treniņu kvalitatīvākus rezultātus. Tāpēc laukumā ir paredzētas tādas aktivitātes kā skrituļslidošanas trase un treks, savietojami volejbola laukumi, basketbola, futbola laukumi, skimparks, skeitparks ”, skaidro arhitektu biroja „Arhis” arhitekts Helvijs Savickis.

Sporta laukumā tiktu atvēlēta vieta arī nestandarta sporta iespējai - "Meža Vilnim”, par kuru arhitekts pastāstīja prezentācijas laikā.  To visu plānots papildināt ar sporta inventāra nomas punktu un kafejnīcu.