Atzīmējot “Mežaparka” 120. gadadienu, “Rīgas meži” parkam dāvina tēlniecības objektu “Mežaparka vāvere”

Drukāt
Atzīmējot “Mežaparka” 120. gadadienu, “Rīgas meži” parkam dāvina tēlniecības objektu “Mežaparka vāvere”

24.05.2021

“Jau 12 gadus SIA “Rīgas meži” rūpējas par vienu no visiecienītākajiem atpūtas objektiem Rīgā – kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”. Vēloties iepriecināt apmeklētājus un viesus tik zīmīgā parka dzimšanas dienā, nolēmām kā dāvanu pasniegt īpaši šim notikumam veidotu skulptūru “Mežaparka Vāvere”. Jau esam novērojuši, ka bērni ir sajūsmā par šo lielo objektu, kas simbolizē prieku un jautrību. Lepojamies, ka ik dienu ar rūpīgu un pārdomātu darbu spējam iepriecināt simtiem cilvēku,” stāsta uzņēmuma SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Tēlniecības objektu “Mežaparks ANNO 1901” veidojis pasaulē pazīstamais tēlnieks Kārlis Īle. Skulptūra atrodas parka centrā – Atpūtas alejas, Ostas prospekta un Janševska prospekta krustojumā, kur ik dienu pārvietojas visvairāk cilvēku. Skulptūra “Mežaparka vāvere” ir 3,6 metrus augsta, 4,2 metrus plata un sver pusotru tonnu. Tā izgatavota no dabīgā granīta akmens, melnā un nerūsējošā tērauda, savukārt skulptūras pamatapjoms metināts no dažāda diametra melnā tērauda stieņiem un loksnēm, veidojot formu ažūru stiepļu tehnikā.

“Atceroties bērnību un pirmo Rīgas zooloģiskā parka apmeklējumu, vislielāko sajūsmu manī raisīja vāveres. Tās draiski skraidīja pa kokiem, ārpus nožogojuma un bija brīvas,” par skulptūras ideju stāsta tēlnieks Kārlis Īle, kas atzīts par vienu no pieciem pasaules labākajiem smilšu skulptūru tēlniekiem Pasaules čempionātos ledus un smilšu skulptūru veidošanā. Tāpat kā vāveres, arī “Mežaparks” atrodas mūžīgā kustībā, ir darbīgs un dzīvīgs, uzņemot apmeklētājus sporta un kultūras pasākumos.

Atgādinām, ka ikviens parka apmeklētājs aicināts piedalīties digitālā izstādē “Mans Mežaparks”. Līdz 11. jūnijam sociālajos tīklos jāievieto fotogrāfijas no dažādiem “Mežaparkā” piedzīvotiem pasākumiem, atpūtas brīžiem vai vēsturiskām ainām un klāt jāpievieno tēmturis #MansMežaparks. Fotogrāfijas tiks sadalītas dažādās tēmās, un par katru tēmu Facebook lapā “Kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”” tiks veidota digitāla izstāde. Izstādes dalībniekiem tiks izlozēti Rīgas ekotūrisma ceļveži un suvenīri!

“Mežaparks” ar nepacietību gaida, kad mūsu ikdiena ieies vecajās sliedēs, lai atkal satiktos un kopā piedzīvotu prieka mirkļus un pozitīvas emocijas pasākumos “Mežaparkā”!

 

 

Informāciju sagatavoja Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste