Par drošāku ikdienu bērniem; atklāta sacensību “Roku rokā” jubilejas sezona!

Drukāt
Par drošāku ikdienu bērniem; atklāta sacensību “Roku rokā” jubilejas sezona!

18.09.2020

16. septembrī, Mežaparkā tika atklāta projekta “Roku rokā” jubilejas jeb desmitā sezona. Jaunajā sezonā un sacensību pirmajā posmā piedalījās deviņas komandas, kuras parādīja ne tikai savu sportisko sagatavotību, bet arī erudīciju, atbildot uz jautājumiem par veselīgu dzīvesveidu, sakoptu vidi un dabu, kas bija šī posma galvenā tēma.

Atklāšanas pasākumā svinīgo uzrunu teica Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Nepilngadīgo lietu nodaļas priekšnieks Mareks Lācis:

“Novēlu veiksmi un panākumus jaunajā sacensību sezonā. Šodien mēs varam būt svaigā gaisā, pie dabas un klātienē satikties – novērtēsim to. Taču atcerēsimies ievērot arī drošības pasākumus un būsim piesardzīgi ne tikai šodien, bet arī savās ikdienas gaitās!”

Rūpējoties par dalībnieku drošību, sacensību “Roku rokā” aktivitātes tika īstenots deviņos kontrolpunktos. Tā, lai dažādas komandas nepulcētos vienā kontrolpunktā. Jaunieši katrā kontrolpunktā uzturējās aptuveni 10 minūtes, cenšoties nopelnīt pēc iespējas vairāk punktus.

Aktivitāšu organizēšanā piedalījās ne tikai Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Nepilngadīgo lietu nodaļas pārstāvji, bet arī hokeja klubs “Dinamo Rīga” ar savu jauno talismanu Leonu, kurš bērnus nepārtraukti uzmundrināja, AS “Latvijas Valsts meži” un dabas draugs Cūkmens, kā arī Rīgas Jāņa Poruka vidusskola. Savukārt iespēju pasākumu organizēt Mežaparkā nodrošināja SIA “Rīgas meži”.

Jaunieši savas sportiskās prasmes un veiklību varēja pārbaudīt, veicot precīzus metienus hokeja vārtos, līkločiem skrienot starp kokiem un konusiem, lienot cauri vingrošanas riņķiem un lecot pāri barjerām. Aicinot bērnus domāt par apkārtējās vides sakopšanu un atkritumu šķirošanu, tika improvizēta talka, proti, komandām no attāluma bija maisā jāsamet pudeles. Savukārt demonstrējot saliedētību, komandām kopīgiem spēkiem no dēļiem bija jāizveido tilts, pa kuru būtu spējīgs pārvietoties cilvēks. Tāpat, parādot savu erudīciju un prāta spējas, komandām bija arī jāatbild uz dažādiem ar vidi un dabu, mežu un dzīvniekiem saistītiem jautājumiem, kā arī jāspēj atšķirt zvēru pēdu nospiedumi.

Sacensību organizatori komandas pārsteidza ar īpašu iespēju pirmajā sacensību posmā izcīnīt specbalvu – koka galda spēles un izzinošus materiālus par vidi un mežu. Šoreiz specbalvu ieguva divas komandas – Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centru apvienotā komanda “Imanta-Vita” un dienas centra bērniem un ģimenēm komanda "Torņakalns", kuras bija ieguvušas vienādu punktu skaitu erudīcijas kontrolpunktos.

Taču kopumā sacensībās piedalījās arī dienas centru  "Kamene", "Paaudzes", "Patvērums", "Roku rokā" komandas, kā arī atbalsta centra bērniem un jauniešiem "Sirdsgaisma", Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra "Ziemeļi" un Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas "Spridzeklīši" komandas.

Sacensību “Roku rokā” mērķis ir palīdzēt un veicināt veselīga dzīvesveida attīstīšanu, iesaistīt jauniešus sportiskās aktivitātēs, tādējādi mazinot noziedzības un atkarību riskus, kā arī palīdzot apgūt zināšanas, kas bērnu ikdienu padara drošāku.

 

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Vecākā speciāliste Diāna Lūkina