“Mežaparkā” krāšņi aizvadīts trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”

Drukāt
“Mežaparkā” krāšņi aizvadīts trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”

10.06.2019

No 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” norisinājās otrais Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Festivālu organizēja SIA “Rīgas meži”.

"Rīgas ilūzijas" ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, un tā laikā 15 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā "Mežaparka" teritorijā uz asfalta izveidojuši lielformāta trīsdimensiju gleznojumus.

Trīsdimensiju māksla pasaulē kļūst arvien populārāka. Tā ir māksla, kas rada telpiski optisku ilūziju. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs” - reāls. Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Cilvēki visā pasaulē ir iecienījuši fotografēties pie 3D zīmējumiem. Šādas fotogrāfijas ir ļoti populāras internetā, it īpaši sociālajos tīklos.

No 5.jūnija līdz 7.jūnijam festivāla apmeklētājiem bija iespēja vērot 3D zīmējumu veidošanas procesu. Savukārt 8.jūnijā “Mežaparkā” norisinājās festivāla noslēguma pasākums, kā laikā tika atklāti un nodoti publikas vērtējumam visi 3D gleznojumi. Pasākuma apmeklētājiem bija arī iespēja vērot neparastu un Latvijā vēl neredzētu franču mākslinieku priekšnesumu “Baltā pasaule”, piedalīties radošās darbnīcās un baudīt “Street Food” festivāla piedāvātos ēdienus.

Festivāla mākslinieku apbalvošanas ceremonijā balvas tika pasniegtas šādiem māksliniekiem:

·         Festivāla organizatora SIA “Rīgas meži” simpātiju balva tika pasniegta latviešu māksliniekam Ritumam Ivanovam un itāļu māksliniekam Cuboliquido.

·         Rīgas pilsētas simpātiju balvu saņēma meksikāņu mākslinieks Carlosalberto GH.

·         “Mežaparka” apmeklētāju balvu saņēma Ruben Poncia no Nīderlandes un Adry del Rocio no Meksikas.

·         Bērnu simpātiju balvu saņēma mākslinieks no Meksikas Roberto Carlos Trevino Rodriguez.

            3D zīmējumu festivāli katru gadu tiek organizēti ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Nīderlandē, Krievijā, Vācijā, Austrijā, Maltā un citās valstīs. Tie vienmēr piesaista lielu uzmanību un kļūst par spilgtiem notikumiem. 

            3D zīmējumi uz asfalta ir interesanta un ekskluzīva mākslas forma. Pasaulē ir apmēram 60 visprofesionālākie 3D mākslinieki. Šogad savu dalību festivālā “Rīgas ilūzijas” bija apstiprinājuši 15 pasaules līmeņa mākslinieki – vairāku starptautisku trīsdimensiju mākslas festivālu laureāti. Starp mākslinieku pārstāvētajām valstīm bija Latvija, Lietuva, Igaunija, Nīderlande, Krievija, Meksika, Spānija, Argentīna, Itālija, Vācija un Ukraina. Latviju festivālā pārstāvēja jaunās paaudzes gleznotājs Ritums Ivanovs. Šogad festivālā pirmo reizi piedalīsies visu trīs Baltijas valstu pārstāvji. 

             

 

 

            Informāciju sagatavoja: Inese Vikļuka, Starptautiskā 3D mākslas festivāla projekta vadītāja, mob. 29378216, inese.vikluka@riga.lv