“Lieldienu Zaķi meklējot” Mežaparkā

Drukāt

25.04.2019

Lieldienās, 2019. gada 21. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 16.00, SIA Rīgas meži aicināja rīdziniekus un pilsētas viesus uz tematisku Lieldienu pasākumu kultūras un atpūtas parkā Mežaparks - Lieldienu Zaķi meklējot. Svētku programmā: dažādas radošās darbnīcas bērniem, teātra izrāde, rotaļas, spēles un virkne citu tradicionālo Lieldienu aktivitāšu.

Jau tradicionāli arī šogad, sākot no 19. aprīļa veselas četras dienas Mežaparka apmeklētājus priecēja iespēja aplūkot izstādi Trušu karaliste.

Svētku rītā, kā jau ierasts, Atpūtas alejā bija iekārtots Lieldienu tirdziņš, kur tiks piedāvāts plašs dažādu preču klāsts.

Dodoties tālāk pa Atpūtas aleju, krustojumā ar Janševska un Ostas prospektiem, apmeklētāji nonāca vietā, kur darbojās radošās apvienības  Pasaku nams mākslinieki, piedāvājot bērniem un arī vecākiem, rotaļu programmu Oliņ, boliņ pūpolos. Šeit katrs pēc patikas varēja iesaistīties dejās, rotaļās, dziesmās un atraktīvās spēlēs. Rotaļu programmas tika atkārtotas ik pa stundai, bet tiem, kam dejot negribējās, varēja izmēģināt savu roku veiklību dažādās, ar Lieldienu tematiku saistītās spēlēs.  

Zaļajā teātrī bērni un vecāki varēja noskatīties radošās apvienības Pārsteigumu karuselis teatralizēto koncertprogrammu. Uz skatuves izrādē Saldi krāsainais Lieldienu brīnums saimniekoja lielībnieks Gailis, kas bija norīkots par palīgu Lieldienu zaķim. Arī šis uzvedums pasākumā tika spēlēts ik pa stundai, bet starplaikos jautrību sagādāja iespēja burbuļoties, pēc sirds patikas un blieznī izmērīt savu spēku. Mākslinieki asprātīgi iesaistīja savos priekšnesumos apmeklētājus, kas radīja jautru un nepiespiestu atmosfēru šajos brīnišķīgajos svētkos. Visas dienas garumā apmeklētājiem  Zaļajā teātrī bija iespējams darboties radošajās darbnīcās, veidojot Lieldienu dekorus, ļauties koka spēļu vilinājumam vai, kā jau tas pieklājas Lieldienās, šūpolēs kārtīgi izšūpoties.

Jau tradicionāli SIA Rīgas meži šajos pavasara svētkos bija sarūpējuši apmeklētājiem iespēju pašiem uzmeistarot putnu būrīti.  

Bet, lai apmeklētājiem svētki nebūtu jābauda ar tukšu vēderu, Zaļajā teātrī darbojās kafejnīca, piedāvājot siltus un gardus ēdienus.

Lieldienu atzīmēšana kultūras un atpūtas parkā Mežaparks jau kļuvusi rīdziniekiem un pilsētas viesiem par iemīļotu tradīciju, kas ik gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, īpaši ģimenes ar bērniem. Šajā gadā Mežaparkā  pasākumu Lieldienu Zaķi meklējot apmeklēja vairāk kā 20 000 cilvēku.  

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

SIA Rīgas meži

projektu vadītāja Inese Pētersone

papildus informācija: inese.petersone@riga.lv