No 5.jūnija līdz 8.jūnijam “Mežaparkā” norisināsies II Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”

Drukāt
No 5.jūnija līdz 8.jūnijam “Mežaparkā” norisināsies II Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”

13.03.2019

No 2019. gada 5. jūnija līdz 8. jūnijam kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” norisināsies otrais Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Festivālu organizē SIA “Rīgas meži”.

Savu dalību festivālā ir apstiprinājuši 15 starptautiski atzīti mākslinieki no 12 pasaules valstīm. Trīs dienu laikā ikviens interesents varēs sekot unikālu trīsdimensiju gleznojumu tapšanai uz asfalta. Festivāla noslēguma pasākums – 8.jūnijā.

Pasākums būs apmeklējams bez maksas.

Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas” ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā, kura laikā 16 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus.

Trīsdimensiju māksla pasaulē kļūst arvien populārāka. Tā ir māksla, kas rada telpiski optisku ilūziju. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs” - reāls. Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Cilvēki visā pasaulē ir iecienījuši fotografēties pie 3D zīmējumiem. Šādas fotogrāfijas ir ļoti populāras internetā, it īpaši sociālajos tīklos.

2016.gadā “Mežaparkā” tika organizēts I Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Tas kļuva par pirmo šāda veida pasākumu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Festivālā piedalījās 12 pasaules pazīstamākie 3D mākslinieki. Festivāls kļuva par vienu no spilgtākajiem un pozitīvākajiem vasaras notikumiem, pulcējot “Mežaparkā” tūkstošiem optisko ilūziju cienītājus. Toreiz līdz rudenim 3D zīmējumu aleju apmeklēja vairāk nekā 200 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.

3D zīmējumu festivāli katru gadu tiek organizēti ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Nīderlandē, Krievijā, Vācijā, Austrijā, Maltā un citās valstīs. Tie vienmēr piesaista lielu uzmanību un kļūst par spilgtiem notikumiem. 

Šogad savu dalību festivālā “Rīgas ilūzijas” ir apstiprinājuši 15 pasaules līmeņa mākslinieki – vairāku starptautisku trīsdimensiju mākslas festivālu laureāti. Starp mākslinieku pārstāvētajām valstīm ir Latvija, Lietuva, Igaunija, Nīderlande, Krievija, Meksika, Spānija, Argentīna, Itālija, Vācija un Ukraina.

Latviju festivālā pārstāvēs jaunās paaudzes gleznotājs Ritums Ivanovs. Šogad festivālā pirmo reizi piedalīsies visu trīs Baltijas valstu pārstāvji. 

           

Starptautiskā 3D mākslas festivāla “Rīgas ilūzijas” programma:

·  No 5.jūnija līdz 8.jūnijam – mākslinieki gleznos 3D zīmējumus “Mežaparka” teritorijā (alejā, kura ved no Jaunlaulāto kalniņa gar Ķīšezera krastu);

·  8.jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 16.00 – Starptautiska 3D mākslas festivāla “Rīgas ilūzijas” noslēguma pasākums: zīmējumu atklāšana, balsošana par labākajiem zīmējumiem, mākslinieku apbalvošana, bērnu zīmēšanas zona, teatralizēti priekšnesumi, radošās darbnīcas un citas aktivitātes.

 Festivāla noslēguma pasākumā skatītāji varēs vērot neparastu un Latvijā vēl neredzētu mākslinieku teatralizētu uzvedumu – apvienības “International Show Parade” cirka studijas no Francijas priekšnesumu “White World” (“Baltā pasaule”).

 

 

Informāciju sagatavoja: Inese Vikļuka, SIA “Rīgas meži” daļas “Mežaparks” kultūras projektu vadītāja, inese.vikluka@riga.lv

Vairāk informācijas: inese.vikluka@riga.lv.