2018. gada 11. augustā Rīgā, “Mežaparka” Zaļajā teātrī notiks simtgades zaļumballe “Vēl mirkli vasarā 1918-2018”

Drukāt

04.07.2018

SIA “Rīgas meži” piedāvā vēl īsu brīdi pirms rudens iestāšanās izmantot iespēju izbaudīt vasarīgās  nakts burvību un tepat Rīgā piedalīties īstā, latviskā zaļumballē kopā ar pašmāju populārās un šlāgermūzikas izpildītājiem.

Šogad, 11. augustā Latvijas simtgades zaļumballe “Vēl mirkli vasarā 1918 - 2018”, kļūs par ko vairāk, kā tikai muzikālām un jautrām atvadām no vasaras. Tā ļaus piedzīvot ceļojumu laikā un palūkoties, kā latvieši ir vadījuši zaļumballes pēdējos 100 gados. Kā latvieši dziedāja par godu saviem tēviem, dēliem un mazdēliem, kad tie devās aizstāvēt mūsu dzimteni. Kā mūsu dzimtenes aizstāvji dziedāja, kad, dodoties svešumā, pieminēja tēva mājas vai mīļoto meiteni.

Dziesmas un melodijas, kuras toreiz sacerēja Alfrēds Vinters, Brāļi Laivinieki, Oskars Stroks un citi tā laika mākslinieki, daudz pastāsta par laiku, kurā dzīvoja mūsu vecāki un vecvecāki. Caur katram laikam raksturīgo mūziku un dziesmu vārdiem iespējams sajust to, kāda šajā periodā bijusi dzīve Latvijā.

Šogad, īpaši veidotā programmā atskatīsimies uz Latvijas simtgadi, caur melodijām, dziesmām un dejām dažādos laika posmos, ko ir piedzīvojušas zaļumballes.

Lai īstenotu šo ieceri pasākumā piedalīsies mākslinieki – retro orķestris Bellacord Tanzorchester, grupa Rumbas kvartets iejutīsies lauku kapelas lomā, grupas Laika upe aranžējumā klausīsimies 60., 70. un 80. gadu mūziku, bet grupa Kantoris 04 atgādinās par ne tik senajiem 90. gadiem. Ar spilgtām dejām muzikantus atbalstīs Rīgas danču klubs. Savukārt, vēlāk, dejas zaļumballē spēlēs Latvijas Universitātes pūtēju orķestris ar dažādiem solistiem, kuri izpildīs populāras visiem zināmas un iemīļotas latviešu dziesmas, kuras dzīvo cauri laikiem. Vakaru vadīs Latvijā ļoti labi pazīstamais ilggadējais Latvijas Radio 2 dīdžejs Aivis.

Pasākumu organizē SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio 2.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un https://bilesuparadize.lv/events/event/65692

Informējam, ka publicitātes nolūkos, pasākumā tiks veikta foto fiksācija un video filmēšana.