Atpūtas iespējas Rīgas mežos

Drukāt
Atpūtas iespējas Rīgas mežos

60 kilometru rādiusā ap galvaspilsētu dzīvo gandrīz puse valsts iedzīvotāju – apmēram 1,2 miljoni cilvēku. Šim skaitam ir tendence arvien palielināties. Veiktie pētījumi liecina, ka Rīgas reģionu apmeklē arī 90 % Latvijas tūristu, kas rada papildus slodzi šai zonai.

Foto: E.Akmentiņa

Rīgas pilsētas mežos iedzīvotāju atpūtai tiek labiekārtotas teritorijas, ierīkojot izziņas un aktīvās atpūtas takas un skatu laukumus, kā arī izveidojot speciālas ugunskuru vietas. Iedzīvotāju iecienītas sporta un atpūtas takas atrodas Biķernieku mežā, Anniņmuižas mežā, Olainē, Ikšķilē, Rožu kāpā, pie Līņezera, Beberbeķu dabas parka teritorijā un Cenas tīrelī. Vietās, kuras apmeklē daudz cilvēku, tiek izvietoti soliņi un galdi, kā arī izcirsts pamežs, lai mežs būtu vairāk piemērots atpūtai.
Rīgas pilsētai piederošajos mežos ir plašas iespējas sēņot un ogot, jo tie atrodas Rīgas, Olaines, Baložu, Jūrmalas, Salaspils, Ikšķiles, Ogres un Limbažu pilsētu tuvumā. Rīgas pilsētas mežos tiek organizēti dažādi sporta un aktīvās atpūtas pasākumi, piemēram, orientēšanās sporta sacensības un skriešanas krosi. Šim nolūkam iekārtotas sporta trases, piemēram, "Juglas apļi" un Ikšķiles aktīvās atpūtas taka.
Veidojot takas un atpūtas vietas, īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai mazinātu tūrisma negatīvo ietekmi uz vidi. Piemēram, ekoloģiski jūtīgās vietās (kāpās vai purvā) takas tiek veidotas uz dēļu klājumiem vai daļēji nostiprinātas ar koku, bet stāvākās nogāzēs tiek ierīkoti pakāpieni.
Rīgas pilsēta ir lielākā mežu īpašniece galvaspilsētas teritorijā, un tās meža īpašumi atrodas arī citu pašvaldību teritorijās ārpus Rīgas administratīvajām robežām. Tādēļ SIA "Rīgas meži" mērķis ir nodrošināt ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim daudzveidīgu atpūtas un tūrisma pakalpojumu piedāvājumu.
SIA "Rīgas meži" pārziņā atrodas arī kultūras un atpūtas parks "Mežaparks", kurā iespējams gan pastaigāties un relaksēties, gan baudīt dažādus sporta un izklaides pasākumus.