Mežā cirstu Rīgas galveno Ziemassvētku egli varētu aizstāt daudzu mazu eglīšu konstrukcija; iedzīvotāji aicināti izteikt savu viedokli

Drukāt
Mežā cirstu Rīgas galveno Ziemassvētku egli varētu aizstāt daudzu mazu eglīšu konstrukcija; iedzīvotāji aicināti izteikt savu viedokli

10.02.2015

Ik gadu Rīgai piederošajos mežos tiek īpaši izvēlētas Rīgas pilsētas galvenās Ziemassvētku egles, kas ziemas saulgriežos rotā pilsētu Rātslaukumā, 11. novembra krastmalā, Ziemeļblāzmas Kultūras pils parkā un citviet. SIA „Rīgas meži” ierosina kādu no šīm eglēm turpmāk nevest no meža, bet aizstāt to ar metāla karkasa un daudzu mazu eglīšu konstrukciju.

Foto: F64

Šāda Ziemassvētku egles konstrukcija ļautu saudzēt mežu, ietaupītu pilsētas līdzekļus, ilgāk priecētu pilsētas iedzīvotājus un viesus un, iespējams, būtu pat skaistāka par mežā cirstu 15-16 metrus augstu koku, kādi parasti tiek izvēlēti par Rīgas galvenajām Ziemassvētku eglēm. Jau pirms pagājušajiem Ziemassvētkiem SIA „Rīgas meži” Lielās estrādes nožogotajā teritorijā iededza šādu krāšņu „Mežaparka” svētku egli, kura veidota no metāla karkasa un daudzām mazām eglītēm.

„Mežaparka” egles karkass, kurā iestiprina mazās eglītes, sastāv no sešiem līmeņiem. Egles konstrukcijas augstums kopā ar uzstādītajām eglītēm sasniedz 20 metrus. Lielās egles veidošanai nepieciešamas 30-40 mazas eglītes ar dažādiem izmēriem.

Egles karkasa aizpildīšanai derējušas arī ne pārāk krāšņas eglītes, kurām kupla ir tikai viena puse. Tas atvieglojis vajadzīgo eglīšu meklēšanas procesu un vienlaikus ļāvis pasaudzēt mežu, jo eglītes tika cirstas meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām.

Egles metāla karkasa izmaksas sastāda aptuveni 6000 EUR. Šī konstrukcija ir stabila, droša un var kalpot pat vairāk nekā 20 gadus, tādējādi ilgtermiņā samazinot Rīgas Ziemassvētku egļu uzstādīšanas izmaksas.

Septiņu nedēļu laikā kopš uzstādīšanas „Mežaparka” Ziemassvētku egle izpelnījusies lielu interesi un atzinību parka apmeklētāju vidū. Tā turpinās priecēt iedzīvotājus līdz „Sniega parka” darbības beigām „Mežaparka” Lielās estrādes teritorijā.

„Mežaparka” apmeklētāji tiek aicināti izteikt savu viedokli, vai šāda egle varētu kļūt par Rīgas galveno Ziemassvētku egli, sūtot e-pastu uz adresi rigasmezi@riga.lv , vēstuli uz adresi Ostas prospekts 11, Rīga, LV-1034, vai arī izsakot savu vērtējumu „Rīgas mežu” www.facebook.com profilā.