SIA "Rīgas meži" lūdz necirst Ziemassvētku eglītes Rīgas pilsētai piederošajos mežos

Drukāt
SIA

08.12.2014

Kā jau ik gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, SIA "Rīgas meži" lūdz necirst Ziemassvētku eglītes Rīgas pilsētai piederošajos mežos.

Foto: "Rīgas meži"

Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10 %, un arī tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, no sēkliņai līdz stādam izauklētas stādaudzētavā.

Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Ja kaut neliela daļa no mājsaimniecībām nocirtīs mežā eglīti, mežam tiks nodarīts būtisks postījums. Šī iemesla dēļ SIA "Rīgas meži" izlēmusi Rīgai piederošajos mežos eglīšu ciršanu aizliegt.

SIA ”Rīgas meži” lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku. Decembrī un janvārī SIA „Rīgas Meži” inspektori un mežsargi pastiprināti uzmanīs visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas video novērošanas kameras.

Mežā augušajām eglītēm vainags nav ne tuvu tik skaists un simetrisks kā tirdzniecības laukumos nopērkamajām svētku eglītēm, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās. Taču, ja kāds tomēr vēlas nocirst eglīti mežā, viņam jādodas 50 km ārpus Rīgas, uz AS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem. Bet jāņem vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst!


Informāciju sagatavoja:

Edgars Vaikulis

SIA ”Rīgas meži”

valdes loceklis

Tālr.: 29209714

e-pasts: edgars.vaikulis@riga.lv