Aktīvi notiek RĪGAS MEŽU kokzāģētavas “Norupe” pārdošanas process. Interesentiem iespēja pieteikties līdz 30.novembrim

Drukāt

06.11.2023

Pašlaik aktīvi un atbilstoši iepriekš plānotajam notiek SIA “Rīgas meži” kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas organizēšanas process. Vairāki iespējamie pircēji jau izrādījuši interesi un iepazinušies ar objektu Ogres pievārtē. Savukārt pārējiem vēl ir iespēja pieteikties!

Potenciālajiem investoriem

Potenciālie investori kokzāģētavas iegādei vēl var pieteikties līdz 30.novembrim! 

 

Sīkākai informācijai lūgums sazināties ar atklātā konkursā atlasīto konsultantu – “KPMG Baltics SIA”, e-pasts: kaseniece@kpmg.com!


Par investora piesaisti un pārdošanas procesa organizēšanu

“Rīgas meži” turpina iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, ievērojot Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto, kā arī atbilstoši Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumiem. Kokzāģētavas pārdošanas mērķis ir novērst tirgus un konkurences kropļošanu.


Kokzāģētavas pārdošanas process balstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat tiek ievērotas darbinieku intereses.


Atbilstoši līguma nosacījumiem ar konsultantu, tam jāpiedāvā “Rīgas mežiem” saistošākais un izdevīgākais risinājums, kā rezultātā tiktu noteikts konkrētajā brīdī atbilstošākais kokzāģētavas pircējs jeb investors.

Investora piesaistes un pārdošanas pakalpojums norit piecos etapos: darījuma stratēģijas izstrāde, potenciālo investoru uzrunāšana, padziļināta darījuma izpēte un izvērtēšana, kā arī atbalsta sniegšana darījuma noslēgšanā. Pakalpojuma līguma summa ir 24 900,00 eiro (bez PVN), un par veiksmīgu darījuma noslēgšanu plānots papildus atlīdzības maksājums.


Jau vēstīts, ka šī gada jūlijā “Rīgas mežu” izsludinātajā atklātajā konkursā atrasts konsultants – “KPMG Baltics SIA”, kurš organizē kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas procesu.


Savukārt pērnā gada beigās, izvērtējot iespējamos kokzāģētavas pārdošanas veidus, to atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam un “Rīgas meži” interesēm, par uzņēmumam izdevīgākajiem atzīti šādi iespējamie scenāriji:


  • kokzāģētavas biznesa (visu aktīvu un saistību kopuma) pārdošana vai,
  • kokzāģētavas biznesa ieguldīšana jaunas kapitālsabiedrības pamatkapitālā un secīga kapitāldaļu pārdošana.

Gadījumā, ja pēc rūpīgas investoru atlases un uzrunāšanas netiks saņemti atbilstoši piedāvājumi kokzāģētavas biznesa un kapitāldaļu pārdošanai, tad plānota visu kokzāģētavas aktīvu pārdošana.

 

Par kokzāģētavu “Norupe”

“Rīgas mežu” kokzāģētava “Norupe” izveidota pirms aptuveni desmit gadiem, tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli ražošanai.

 

Aplēses liecina: ja arī teorētiski “Rīgas meži” iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētavu saglabājot savā sastāvā, tā turpmāk stagnētu, jo:


  • 2021.gadā Rīgas domes apstiprinātais uzņēmuma stratēģiskais mērķis un grozījumi “Meža apsaimniekošanas plānā” nosaka būtisku koku ciršanas apjoma samazinājumu, lielāku uzmanību pievēršot rekreācijas teritoriju un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai un attīstībai,
  • atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likumam, uzņēmumam atļauts pārstrādāt tikai tos apaļkokus, kuri iegūti tā īpašumā vai apsaimniekošanā esošajās teritorijās.

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions – 2023” par straujāko izaugsmi.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību


Papildinformācijai:

Agnese Korbe

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

Agnese.Korbe@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/ 

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]