“Rīgas Meži” sarunu festivālā “Lampa” aicina atklāti runāt par meža ilgtspējīgu un gudru apsaimniekošanu

Drukāt
“Rīgas Meži” sarunu festivālā “Lampa” aicina atklāti runāt par meža ilgtspējīgu un gudru apsaimniekošanu

29.06.2022

Lai atklāti un skaļi runātu par meža ilgtspējīgu apsaimniekošanu un par meža saimnieku dilemmu – daba vai peļņa, “Rīgas Meži” aicina uz diskusiju “Mežā – nevis cērt un valdi, bet rūpējies un kop!” Diskusija notiks sarunu festivālā “Lampa”, piektdien, 1.jūlijā, plkst. 17.00 – 18.00, skatuve “Apgaismo”.


Paredzams, ka diskusija būs provokatīva, jo tā veltīta šā brīža mežsaimniecības aktualitātei – vai ilgtspējīga, gudra un rentabla meža apsaimniekošana ir nereāls izaicinājums vai reāla iespēja?


Tādēļ “Rīgas Meži” rosina domāt un spriest:

  • kā urbānajos (Rīgas un Pierīgas) mežos gan aizsargāt un attīstīt dabas un rekreācijasbvērtības, gan nodrošināt peļņu pašvaldībai  un rīdziniekiem?
  • kā kļūt gudriem meža apsaimniekotājiem un gūt peļņu no meža nekoksnes resursiem?
  • kā rast līdzsvaru starp dažādām interesēm urbānajos mežos?

Diskusijā piedalīsies “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, Pasaules dabas fonda direktors un Meža programmas vadītājs Jānis Rozītis, uzņēmējs, meža īpašnieks un Vides risinājumu institūta dibinātājs Gundars Skudriņš, bankas “Citadele” ekonomists un Fiskālās disciplīnas padomes loceklis Mārtiņš Āboliņš. Diskusiju vadīs komunikators Ivars Svilāns


Ikvienam interesentam būs iespēja vērot un iesaistīties diskusijā arī tiešsaistē: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1983#video-player


“Rīgas Mežu” pārziņā esošie teju 62 tūkstoši hektāru Pierīgas meži ir unikāli. Tajos aug gan slavenā Rīgas mastu priede, gan ir dabas daudzveidību raksturojoši biotopi. Teritorijas atpūtai iecienījuši iedzīvotāji, bet vienlaikus tajās notiek arī kopšanas un mežizstrādes darbi.


“Rīgas Meži” ir viens no piemēriem saudzīgai un ilgtspējīgai meža apsaimniekošanai, ko nosaka 2021. gadā apstiprinātie grozījumi “Meža apsaimniekošanas plānā”. Tāpat uzņēmuma praktiskā darbība saskan ar Eiropas Zaļā kursa mērķiem.


Vairāk par diskusiju: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1983.  

 

Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.


2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@riga.lv

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi