“Rīgas Mežu” apsaimniekotajā Mežaparkā atklās galvaspilsētā pirmo orientēšanās poligonu

Drukāt
“Rīgas Mežu” apsaimniekotajā Mežaparkā atklās galvaspilsētā pirmo orientēšanās poligonu

03.06.2022

SIA “Rīgas Meži” apsaimniekotajā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” atklās galvaspilsētā pirmo orientēšanas poligonu, kuru uzņēmums veido kopā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Tas būs pieejams bez maksas un piemērots visdažādākajām auditorijām – gan ģimenēm ar bērniem, gan jauniešiem un pieaugušajiem, gan orientēšanās sporta profesionāļiem. Poligonā ir piecas dažāda garuma distances, kuru garumi ir no 1,8 līdz 13,5 kilometriem.

Īpaši Mežaparkam ir izveidota izzinošā orientēšanās taka, kas dod iespēju gan izskriet vai iziet distanci, gan arī kontrolpunktos uzzināt daudz interesanta par Rīgas zaļās sirds – Mežaparka, ievērojamākajiem objektiem un parka vēsturi.

Orientēšanās poligona oficiālais atklāšanas pasākums plānots ceturtdien, 2022. gada 9. jūnijā plkst. 15.00. Tajā piedalīsies Rīgas domes, “Rīgas Mežu” un Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvji. Poligona atvēršanas pasākums tiks organizēts sacensību formātā. Katras distances pirmo trīs vietu ieguvēji saņems vērtīgas un izzinošas balvas.   

Kā pirmie distances ir solījušies izskriet pirmais pasaules čempions Latvijas un Baltijas orientēšanās sporta vēsturē Edgars Bertuks, pašreizējā Latvijas orientēšanās izlases līdere Sandra Grosberga, kā arī jaunieši no Latvijas izlases.

Orientēšanās poligona Starts ir krustojumā pie centrālās ieejas Mežaparkā (Atpūtas alejas sākumā, pie ceļa, kas ved uz lielo bērnu laukumu, blakus grilbāram-picērijai “Dabamamma”). Starta punktā ir atrodama arī visa informācija kā reģistrēties distancei un kontrolpunktos.

Dodoties kādā no orientēšanās poligona distancēm, nepieciešams:

  • telefonā lejuplādēt aplikāciju “Qrenteeriengs”;
  • iepriekš izdrukāta vai telefonā lejupielādēta izvēlētās distances karte. Atklāšanas pasākumā karte būs pieejama uz vietas; bet ikdienā gan karti, gan sīkāku informāciju par poligonu lūgums meklēt: https://www.rigasmezi.lv/lv/mezaparks/aktiva_atputa/orientesanas_abc/; tāpat kartes būs pieejamas grilbārā-picērijā “Dabamamma”);
  • var noderēt arī kompass.

Rīgas meži aicina: “Ko mežā ienes, to no meža iznes!” #TīriRīgasMeži

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha galvaspilsētas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”. “Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: 

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]