Mežaparka Lielā estrāde nodota ekspluatācijā

Drukāt

Kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Lielā estrāde pēc četru gadu pārbūves 2021. gada 18. jūnijā, nodota ekspluatācijā. Saukta par “Sidraba birzi Dziesmu kalnā”, tā kļuvusi ērtāka un drošāka svētku dalībniekiem un pulcēs 30 tūkstošus skatītāju. No 2021. gada 17. augusta to apsaimniekos “Ziemeļrīgas kultūras apvienība”.

Mežaparka Lielās estrādes teritorija mērāma 146 400 m2 platībā, tās pakāpieni veidoti no dzelzsbetona konstrukcijām, un sēdvietās ir noņemami koka soli ar īpašu aizsargkārtu. Pāri dziedātāju daļai uzklāts īpašs membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā, kas darināts no uzņēmuma “Valmiera stikla šķiedras” ražotās šķiedras un saausts uzņēmuma “Valmiera Glass UK” rūpnīcā Anglijā. Estrādes kupolā membrānu ieklāja septiņi Vācijas speciālisti un 19 vietējie alpīnisti. Izbūvētas estrādes iekštelpas, saimniecības ēka un noliktava, inženiertīkli, kā arī estrādes teritorija ir sakopta un atvērta apmeklētājiem.

Lai palielinātu kultūras pasākumu daudzveidību un pieejamību, Rīgas dome izveidojusi “Ziemeļrīgas kultūras apvienību”, kurā darbosies Mežaparka Lielā estrāde kopā ar Zaļo teātri, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” un VEF Kultūras pils. Līdz šim Mežaparka Lielo estrādi apsaimniekoja pašvaldības uzņēmums “Rīgas Meži”.

 

Elizabete Ronija Dreimane

Rīgas Meži sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 26692119

E-pasts: elizabete.dreimane@riga.lv

www.rigasmezi.lv