Bijušais Japānas vēstnieks Latvijā: kā Rīgā parādījās sakuras

Drukāt

07.08.2017

Pirms pieciem gadiem Japānas vēstniecība uzdāvināja Rīgai 114 sakuras stādus. Baltijas klimatam un pilsētas iedzīvotājiem šī dāvana kļuva par drosmīgu eksperimentu un oriģinālu lēmumu. Bijušais Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osana ieradies Rīgā un apmeklējis japāņu ķiršu aleju, un pateicies pilsētai par kociņu kopšanu, kā arī pastāstījis, no kurienes patiesībā sakuras ieradās Rīgā.

“Pirms sakuru stādīšanas Rīgā mums bija daudz diskusiju ar Rīgas pašvaldību, ekspertiem un dārzniekiem. Atceros, daudzi šaubījās par projekta panākumiem, galvenokārt Latvijas auksto ziemu dēļ. Protams, arī es nebiju pārliecināts par visiem simt procentiem, taču mēs to izdarījām. Šodien redzēt sakuras ķiršus Rīgā sagādā vārdos neizsakāmas izjūtas. ”


Foto: Riga.lv

“Sākumā tika plānots, ka kociņus atvedīs tieši no Tokijas, taču izrādījās, ka saskaņā ar Eiropas Savienības likumiem šādu šķirņu kokus ir aizliegts ievest no teritorijām, kas atrodas ārpus kontinenta robežām. Mēs sākām meklēt ES piemērotas sakuras šķirnes, un tādas atradām Vācijā, lai gan arī to dzimtene, protams, ir Japāna. Sazinājāmies ar audzētāju un iegādājāmies pirmās Rīgas sakuras. ”


Foto: Riga.lv

“Japānā sakuras zied it visur. Saskaņā ar tradīciju, atnākot pavasarim un kokiem uzplaukstot, mēs dodamies patīkamās pastaigās zem ziedošajiem ķiršiem, dejojam, dziedam un rīkojam tējas ceremonijas. Ziedoša sakura vispirms ir atnākošā pavasara simbols, un es ceru, ka arī Latvijas iedzīvotāji varēs baudīt pavasari un ziedošās Japānas sakuras. ”


Foto: Riga.lv

“Es ieņēmu Japānas vēstnieka Latvijā amatu no 2009. gada līdz 2013. gadam. Kopš tā laika, liekas, valstī notikušas būtiskas pārmaiņas. Galvenais, ko ievēroju, – dzīves līmenis joprojām turpina augt. ”


Foto: Riga.lv

“Novēlu, lai Latvija un tās iedzīvotāji gūtu daudz prieka ne tikai ne ziedošajām sakurām. Daudz svarīgāk ir priecāties par dzīvi!”


Foto galerija