“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji gandarīti par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

Drukāt
“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji gandarīti par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

31.07.2017

Ceturtdien, 27. Jūlijā, SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” speciālisti organizēja saviem darbiniekiem, SIA „Rīgas meži” vadībai un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvjiem ikgadējo Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, Pārdaugavas un apkaimju 2017.gada sezonas apsaimniekojamo apstādījumu teritoriju apsekošanu un to kvalitātes izvērtēšanu.

Galvenā uzmanība tika veltīta vasaras puķu dobju stādījumu kvalitātes novērtēšanai un uzdevumu noteikšanai nākamajām sezonām. Lielākie un krāšņākie vasaras puķu stādījumi ir vērojami pilsētas centrā – Jēkaba laukumā, Pils laukumā, Līvu laukumā, Operas skvērā, Kanālmalas apstādījumos, Vērmanes dārzā, Ziedoņdārzā, Kronvalda parkā un Esplanādē, kā arī Uzvaras parkā un Arkādijas parkā Pārdaugavā, Teikas skvērā, rekonstruētās Kr.Barona ielas ziedu vāzēs un citviet Rīgas apkaimēs.

Stādījumu ierīkošanas un uzturēšanas kvalitāte tika novērtēta ļoti pozitīvi, tika uzteikta apstādījumu ierīkošanas plānošanas speciālistes Laines Treidenas prasme gan tradicionālu, gan inovatīvu un “drosmīgu” ziedu kompozīciju veidošanā.

Šī gada aktualitāte ir Jaungvinejas balzamīnes visdažādākajās sarkanā, violetā, oranžā un rozā nokrāsās, kas kuplā skaitā stādītas Operas dobē, ziedu piramīdās un kuras viena no priekšrocībām ir noturība pret ziedaugu slimībām , piemēram, miltrasu.

Godinot Vērmanes dārza 200 gadu jubileju, daļas "Dārzi un parki" darbinieku kolektīvs profesionālu dārznieku vadībā šī gada aprīlī veica apjomīgu rožu dobes (rozārija) rekonstrukciju Vērmanes dārzā. Veicamo darbu apjoms iekļāva veco stādījumu likvidēšanu, konceptuāli jaunu dobju nospraušanu dabā un pilnīgu stādījumu gultnes sagatavošanu. Tagad bija iespēja novērtēt, cik krāšņi 243 m2 platībā iestādītās floribunda šķirnes rozes "Black Forest Rose" (sarkana), "Aprikola" (persiku rozā) un "Lions Rose" (krēmbalta) ir uzziedējušas.

Šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm apstādītas dobes 3000 m2 platībā, bet dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs kopumā iestādītas vairāk nekā 70 tūkstoši vasaras puķu.

Kā ik gadu, vasaras puķu stādījumi priecē rīdziniekus un pilsētas viesus no maija beigām līdz pat oktobra beigām.