Pēc Sanitas Janes-Dārziņas idejas tapusi Kukaiņu māja Vērmanes dārzā

Drukāt
Pēc Sanitas Janes-Dārziņas idejas tapusi Kukaiņu māja Vērmanes dārzā

17.05.2017

Ar mērķi veicināt bioloģiski daudzveidīgu un dzīvu vidi tiešā cilvēku tuvumā, SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļas apsaimniekotajā Vērmanes dārzā pie rozārija novietots interesants un praktisks vides objekts - Kukaiņu māja.

Kukaiņu māja ir izgatavota no dabīgā koka, ar koka lubiņu jumtiņu. Tā būs noturīga pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem, un var tikt izmantota gan kā pārziemošanas vieta kukaiņu neaktīvajā ziemas periodā, gan kā patvērums karstās vasaras dienās.

Tā dos pajumti vairākiem kukaiņu veidiem. Mājas būvniecībā izmantotie dabīgie čiekuri, koksnes atgriezumi u.c. dabīgie materiāli ir piemērota vide daudzām kukaiņu sugām, bet, aprīkota ar vairākiem nodalījumiem, tā nodrošina dažādu sugu kukaiņu sadzīvošanas iespējas.

Mājas idejas autore ir SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļas Rīdzenes iecirkņa speciāliste Sanita Jane-Dārziņa, bet to izgatavoja dārzniece Alta Zablocka un citi Rīdzenes iecirkņa darbinieki.

Ne tik krāšņas un mazākas kukaiņu mājiņas ir izvietotas arī citviet Rīgas centrā – Kronvalda parkā un Esplanādē. Šādi mājokļi kukaiņiem ir ļoti noderīgi, īpaši vietās, kur tiem ir maz dabīgo paslēptuvju.