Pavasarim gatavi: Rīgas parkos iestādītas spilgtas atraitnītes.

Drukāt
Pavasarim gatavi: Rīgas parkos iestādītas spilgtas atraitnītes.

04.04.2017

Marta pēdējās vēsajās dienās Rīgā veiksmīgi īstenota ikgadējā tradīcija – pilsētas puķu dobēs un dekoratīvajās vāzēs iestādītas trīskrāsu atraitnītes. Tāpēc jau pirmajā aprīļa dienā rīdziniekus un pilsētas viesus ar spilgtām krāsām priecēja tūkstošiem ziedu. Šī gada krāsu gamma – visi dzeltenie toņi.

Cits tautā ierasts trīskrāsu atraitnīšu nosaukums ir vijolītes. Šie ziedi ir spilgti un izturīgi – tie viegli var pārciest gan gada pirmās karstās dienas, gan nelielus salus. Tuvākajā laikā tām kompāniju sastādīs arī tulpes un narcises – tās tika iestādītas jau rudenī, bet to “iznākšana gaismā” gaidāma tuvāk maijam.

“Tās ir mierīgi pārziemojušas zem sniega kārtas un jau ir nedaudz paaugušās,” atzīmēja pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” darbiniece Sanita Jane-Dārziņa.

Šajā sezonā atraitnīšu krāsu gamma sakrīt ar Rīgas galveno krāsu – tie būs visi dzeltenās krāsas toņi. Vietām ir sastopamas arī baltas un violetas atraitnītes – piemēram, dobēs un vāzēs pie Ziedoņdārza strūklakas. Starp citu, visas puķes ir audzētas pie mums, tās ir vietējās.

Nedaudz interesantas matemātikas. Vienā no Vecpilsētas skvēriem, Pēterbaznīcas ielā tieši pie Sv. Pētera baznīcas sienām atrodas divas lielas puķu dobes. Tajās ar rokām iestādītas aptuveni 3500 atraitnītes, kas pilsētas dārzniekiem prasījis aptuveni piecas stundas. Savukārt parkā Esplanādē puķu dobes ir pieticīgākas – tur izvietoti 1500 stādi. Un tas viss ir darīts tikai ar rokām! Katra puķe jāizņem no podiņa un saudzīgi jāpārstāda zemē, un jāaplej.

Izbaudīt dzelteno atraitnīšu skatu Rīgas centrā tagad var burtiski uz katra soļa: tās izrotā Bastejkalna apstādījumus, Līvu laukumu, lielāko daļu centra un Pārdaugavas parku, Mežaparku, kā arī dekoratīvās puķu dobes pie Brīvības pieminekļa, apdobes un puķupodus Kr.Barona ielā.