“Rīgas mežu" dārznieki kopā ar ziedu audzētājiem apseko Rīgas centra vasaras puķu stādījumus

Drukāt
“Rīgas mežu

08.07.2016

Šā gada 6. jūlijā SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” speciālisti organizēja saviem darbiniekiem, SIA „Rīgas meži” vadībai un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvjiem ikgadējo Rīgas pilsētas vēsturiskā centra 2016.gada sezonas apsaimniekojamo apstādījumu teritoriju apsekošanu un to stāvokļa un kvalitātes izvērtēšanu.

Galvenā uzmanība tika veltīta vasaras puķu dobju stādījumu kvalitātes novērtēšanai un uzdevumu noteikšanai nākamajām sezonām. Lielākie un krāšņākie vasaras puķu stādījumi bija vērojami Jēkaba laukumā, Pils laukumā, Līvu laukumā, Operas skvērā, Kanālmalas apstādījumos, Vērmanes dārzā un Esplanādē, kā arī Uzvaras parkā Pārdaugavā.

Kopumā stādījumu ierīkošanas un uzturēšanas kvalitāte tika novērtēta ļoti pozitīvi, taču tika secināts, ka dažādiem stādāmā materiāla piegādātājiem vienas šķirnes ziedaugi mēdz atšķirties, kas mazliet apgrūtina ziedu kompozīciju veidošanu.

Šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm apstādītas dobes 2700 m2 platībā. Dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs kopumā iestādītas 68 tūkstoši vasaras puķu.

Kā ik gadu, vasaras puķu stādījumi priecē rīdziniekus un pilsētas viesus no maija beigās līdz pat oktobra beigām.

 

Foto galerija - Zied Rīgas centra parki, 2016. g. jūlijs.