Ēbelmuižas parkā iestādīti 90 Dobelē Latvijas Dārzkopības institūta stādaudzētavā izaudzēti ceriņu stādi

Drukāt
Ēbelmuižas parkā iestādīti 90 Dobelē Latvijas Dārzkopības institūta stādaudzētavā izaudzēti ceriņu stādi

01.10.2020

SIA “Rīgas Meži” sadarbībā ar Starptautisko Kosmetoloģijas koledžu šī gada 30. septembrī Ēbelmuižas parkā iestādīja 90 Dobelē, Latvijas Dārzkopības institūta stādaudzētavā, izaudzētus ceriņu stādus un izveidoja sīpolpuķu dobes. Diena bija saulaina un noskaņojums darbīgs, lai aizsāktu jaunu tradīciju - Purpur stādījumu veidošanu Ēbelmuižas parkā. Kopā ar SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” darbiniekiem, kuri vadīja un organizēja darbus, ceriņus stādīja Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas pirmo kursu studenti, pedagogi, administrācija un pašpārvalde. Sīpolpuķu stādīšanā iesaistījās arī Biznesa augstskolas "Turība" pirmo kursu studenti un pašpārvalde.

Uzrunājot klātesošos SIA “Rīgas Meži” valdes loceklis Uldis Zommers uzsvēra ceriņu šķirņu daudzveidību, to rašanās vēsturi, dziednieciskās īpašības un pielietojumu kosmetoloģijā.

Mūsdienās ceriņš ir viens no nedaudzajiem košumkrūmiem, kas ir kļuvis par neatņemamu Latvijas lauku un pilsētvides ziedošās ainavas sastāvdaļu.

Par ceriņu stādīšanas aizsācēju Latvijā ir uzskatāms selekcionārs Pēteris Upītis, kas 1957. gadā ierīkoja dārzu saulainās Dobeles pievārtē. Viņa sapnis bija pārvērst Latviju par ceriņu lielvalsti. Šobrīd Dobeles ceriņu dārzs priecē ar vairāk kā 240 šķirnēm un hibrīdiem, kas uzziedot ik pavasari pulcē tūkstošiem apmeklētāju.

Savu artavu Latvijas ceriņu selekcijā ieguldījis arī Laimonis Kārkliņš, kura devums izceļas ar pildīto purpura krāsas ceriņu šķirnēm.  Arī šodien starp stādāmajiem ceriņiem var atrast selekcionāra radīto šķirni Pērle.