Pie ziedošajām sakurām izvietos soliņus un cienās ar tēju. Aicina piedalīties konkursā par labāko rakursu sakuru bildei

Drukāt
Pie ziedošajām sakurām izvietos soliņus un cienās ar tēju. Aicina piedalīties konkursā par labāko rakursu sakuru bildei

25.04.2019

Uzvaras parkā pie sakuru stādījumiem piektdien, 26.aprīlī, SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļas darbinieki izvietos 16 soliņus, kuros apsēžoties varēs nesteidzīgi baudīt ziedošo sakuru krāšņumu.

 

 

Uzvaras parkā  2012.gada pavasarī ar Japānas vēstniecības atbalstu tika izveidoti 114 Japānas ķiršu koku jeb sakuru stādījumi. Sakuru stādījumu krāšņās ziedēšanas laiks  šo gadu laikā kļuvis  par daudzu rīdzinieku un Rīgas viesu  gaidītu notikumu, kura laikā  parka apmeklētāju skaits daudzkārt palielinās.

Sakuras šonedēļ jau uzziedējušas. Šogad tās pasteigušās un nu zied kopā ar forsītijām, kuru plašie  stādījumi ierīkoti parka daļā gar A.Grīna bulvāri 2016.gadā un šogad uzziedējuši visā krāšņumā.

Tējas ražotājs APSARA sakuru ziedēšanas laikā no piektdienas līdz svētdienai sakuru ziedu baudītājus bez maksas cienās ar Japānas tēju. Dārzu un parku apsaimniekotāja SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers stāsta, ka tāds bijis APSARAS tējas namiņa īpašnieka apsolījums sakuru stādījumu idejas autoram - bijušajam Japānas vēstniekam Latvijā Takaši Osanam, kad viņš pēdējo reizi apmeklējis Rīgu 2017.gada augustā.  Tējas malkošanas rituāls zem ziedošu sakuru zariem ir ļoti populārs Japānā un citviet pasaulē, kur zied šie koki.

“Rīgas meži” arī aicina sakuru ziedu baudītājus iesūtīt savus foto, kuros redzami krāšņie stādījumi, lai noteiktu un vēlāk dabā iezīmētu vietas un rakursus, no kurām izdodas vislabākie foto. Ieteicams, lai foto iekļautu kādu no vēsturiskajām vai jaunajām Rīgas dominantēm, piemēram, Vecrīgas silueta daļu, Latvijas Nacionālo bibliotēku vai Z-torņus, lai sasaistītu foto ar tās unikālo atrašanās vietu – Rīgu.

Savas bildes lūgums iesūtīt uz e-pastu rigasmezi@riga.lv .10 labākajiem autoriem tiks dāvāts Rīgas dārzu un parku ceļvedis, kurā apkopota informācija par pilsētas apstādījumu vēsturi un mūsdienu tendencēm.

“Rīgas meži” ņēmuši vērā rīdzinieku vairākkārtējus ierosinājumus sakuru stādījumus Uzvaras parkā paplašināt un pagājušajā nedēļā mazliet atstatu no pārējām sakurām, pie A.Grīna bulvāra iestādīja vēl 15 Prunus sargentii x Prunus subhirtella  “Accolade” šķirnes sakuru kokus.

Interesentus aicinām apmeklēt, vērot un līdzdarboties sakuru ziedēšanai veltītajos pasākumos jau no piektdienas, 26.aprīļa, plkst. 7:00 rītā