“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji saņem komplimentus no rīdziniekiem un pilsētas viesiem par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

Drukāt
“Rīgas mežu” dārznieki un puķu audzētāji saņem komplimentus no rīdziniekiem un pilsētas viesiem par vasaras puķu stādījumu krāšņumu

13.07.2018

Trešdien, 11.jūlijā, SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” dārznieki, uzņēmuma vadība un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvji devās ikgadējā Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, Pārdaugavas un apkaimju 2018.gada vasaras sezonas ziedu dobju un apstādījumu apgaitā.

Galvenā uzmanība tika veltīta vasaras puķu dobju stādījumu kvalitātes novērtēšanai un uzdevumu noteikšanai nākamajām sezonām. Stādījumu ierīkošanas un uzturēšanas kvalitāte tika novērtēta ļoti pozitīvi, profesionāļi uzteica “Rīgas mežu” apstādījumu plānošanas speciālistu veikumu latviešu tradicionālo rakstu integrēšanā ziedu zīmējumos.

Tā kā kopējais apgaitas dalībnieku skaits sasniedza vairākus desmitus cilvēku, tas izraisīja citu parku apmeklētāju – gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu - interesi. Uzzinot pulcēšanās mērķi, “Rīgas mežu” dārznieki saņēma komplimentus latviešu, angļu, krievu, dāņu un vācu valodā par ziedu dobju krāšņumu un drosmīgajām ziedu kompozīcijām.

Divas lielākās un krāšņākās vasaras puķu paklājdobes atrodas Rīgas centrā – dobe pie Latvijas Nacionālās operas un baleta un dobe Esplanādē, Brīvības bulvāra un Elizabetes ielu stūrī, iepretim viesnīcai “Latvija”. Abas dobes veidotas līdzīgā stilistikā – latvju rakstu un spēka zīmju formā – un ir veltījums Latvijai tās simtgadē.

Simboliski ne mazāk nozīmīga ir dobe “Ziedošās Simtgades vasara”, kas ieskauj Brīvības pieminekli no abām pusēm. Dobes zīmējumā ieskanas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogu stilizācijas, un tā ir “Rīgas mežu” apsveikums visu trīs Baltijas valstu simtgadē.

Bez jau minētajām dobēm “Rīgas meži” dārznieki ierīkojuši ap 50 krāšņus vasaras ziedu objektus: tajā skaitā Rīgas centrā tiek stādītas dobes, ziedu vāzes, grozi un piramīdas Jēkaba laukumā, Pils laukumā, Līvu laukumā, Kanālmalas apstādījumos, Vērmanes dārzā, Ziedoņdārzā, Kronvalda parkā, Esplanādē un pie Brīvības pieminekļa, kā arī Uzvaras parkā un Arkādijas parkā Pārdaugavā, Zemitāna laukumā, rekonstruētās Kr.Barona ielas ziedu vāzēs, Ziemeļblāzmas parkā, Mežaparkā, Spīķeru kvartālā un citviet Rīgas apkaimēs.

Tikpat skaists kā pērn - Vērmanes dārza 200 gadu jubilejā – arī šogad ir profesionālo dārznieku vadībā tapušais rozārijs (rožu dobe) Vērmanes dārzā.

Šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm apstādītas dobes 3000 m2 platībā, bet dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs kopumā iestādītas vairāk nekā 73 tūkstoši vasaras puķu. Visvairāk stādītas begonijas – 21 039 ziedi, kā arī 7570 samtenes, 7215 cinnijas, 7037 balzamīnes, 4768 cinerārijas, 3210 laimiņi,  3160 irasīnes,  3060 perillas un daudzu citu kopumā 36 ziedaugu sugu stādi.

Kā ik gadu, vasaras puķu stādījumi priecē rīdziniekus un pilsētas viesus no maija beigām līdz pat oktobra beigām.